Casey Stoner se dnes vrací do Austrálie

Úřadující mistr světa Casey Stoner vynechá závod v Brně a vrátí se dnes večer do Austrálie. DOPLNĚNO
Casey Stoner se dnes vrací do Austrálie

Po prostudování snímků pořízených v Indianapolis doporučili lékaři Caseymu Stonerovi podstoupit operaci kotníku, který si zranil minulý týden v kvalifikaci na Velkou cenu Indianapolisu. Dle lékařů je nutné napravit potrhané vazy chirurgickým zákrokem. To znamená, že jej fanoušci na brněnském okruhu tento víkend v akci neuvidí.

Jak rychlý bude návrat do seriálu MotoGP není ještě jisté, následná rekonvalescence po operaci si vyžádá zřejmě několik týdnů. Casey je už teď 39 bodů za vedoucím Jorgem Lorenzem a přinejmenším vynechaná GP v Brně může být rozhodující překážkou v boji o obhajobu titulu.

Další informace budou sděleny na tiskové konferenci, která se bude konat v Brně v 15:30.

Doplněno:

Z tiskové konference týmu:
Operace kotníku byla Caseymu doporučena po podrobném vyhodnocení snímků a výsledků vyšetření. Pokud by Casey tuto operaci neabsolvoval, mohlo by se stát, že by jeho zranění mělo trvalé následky. O délce rekonvalescence nelze nyní ani spekulovat, vše se ukáže až po operaci, která je naplánována na začátek příštího týdne.

"Plánuju se vrátit, doufám, alespoň jeden, dva závody před Grand Prix na Phillip Islandu, ale dokud nepodstoupím operaci, není nic jisté a nic nevíme," řekl Casey. Na dotaz, zda aktuální situace nezmění jeho rozhodnutí ohledně ukončení kariéry, řekl Casey: "Nemůžu čekat na pohádkový konec. Co se stalo, by se klidně mohlo stát i příští rok, kdybych zůstal."


18:38 | Francesco Bagnaia dnes slaví 24 let. odkaz
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 26 let. odkaz
6. ledna | Iker Lecuona dnes slaví 21 let. odkaz
12. prosince | Filip Salač dnes slaví 19 let.
10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 30 let.