Casey Stoner si nemyslí, že je letos Honda slabší

Pedrosa v posledních třech GP dosáhl na stupně vítězů.
Casey Stoner si nemyslí, že motocykly Honda jsou začátkem sezony nějakým způsobem vývojově pozadu, jak to v některých případech předsezonních testů prezentovali oba tovární jezdci Dani Pedrosa a Andrea Dovizioso.

Dani Pedrosa před začátkem sezony vývoj RC212V výrazně kritizoval a vyjádřil své zklamání nad nedostatečnou výkonovou odezvou nových komponentů továrního motocyklu dodaných japonským výrobcem.

Navzdory obavám je nyní Dani Pedrosa v průběžném hodnocení na čtvrté pozici se sedmapadesáti body a na dvojici jezdců Stoner, Rossi ztrácí osm bodů. V Japonsku, Španělsku a Francii se pokaždé umístil na stupních vítězů a je samozřejmě jedním z favoritů šampionátu.

Navíc se Casey Stoner, mimo závodu v Kataru, ve výsledkových listinách posledních tří grand prix před španělského jezdce Repsol Hondy vůbec nedostal, což podle něho znamená jediné a to, že Honda RC212V není tak špatná, jak to o ní někteří tvrdí.

K tomu Stoner řekl: „Když tam v průběhu testování Dani nebyl, všichni mysleli, že Honda byla špatná a všichni jezdci si stěžovali. Dani přišel a bác, zavřel jim ústa a najednou se všem dostavily výsledky.“

„Viděli čeho je motocykl schopen dokázat a každý začal na Hondě jezdit o mnoho lépe. Myslím, že tam měli dobrý motocykl, ale když neviděli co všechno dokáže, tak si všichni stále stěžovali,“ uvedl Casey Stoner.

20. ledna | Marco Simoncelli by dnes slavil 31 let.
17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.