Casey Stoner třetí, ale pořád není ve stoprocentní kondici

Američan Hayden potřebuje zapracovat na nastavení.
Klepněte pro větší obrázekPo pěti dnech od Assenu jsou jezdci tovární Ducati Casey Stoner a Nicky Hayden znovu na dráze. Pro Casey Stonera, který se už od Barcelony potýká s nevolností a celkovou únavou organizmu byl první trénink v Laguně Seca trápením. Australan už po jedné hodině cítil stejné příznaky jako naposledy v Barceloně a Assenu, ale tam se dostavily až během samotného závodu. Přesto dokázal zajet třetí čas a s dvojicí od Fiat Yamahy drží krok.

„Měl jsem dostatečně dlouhou dobu na uzdravení mezi Barcelonou a Assenem a přesto měl znovu ty samé problémy, takže není žádným překvapením, když tady přijedu po pěti dnech, že s tím znovu bojuji,“ uvedl Casey Stoner.

„Pocit únavy a celková nevolnost se tentokrát dostavila mnohem rychleji než u předchozích dvou závodních víkendů, takže to moc dobře nevypadá, ale podařilo se nám opět najít to správné nastavení motocyklu, víme tak, že máme konkurence schopný stroj a přeji si jen, abych toho byl schopen více využít.“

„Od Barcelony, kde jsme nalezli to správné nastavení geometrie, mám skvělý kontakt s motocyklem, ale ještě jsem z toho nevytěžil maximum a vím, že tady můžeme zajet kolo mnohem rychleji,“ pokračoval Stoner.

„Pro doktory to není jednoduché, protože nemám žádné příznaky až do doby než jsem fyzicky unavený a od tohoto okamžiku se to rapidně zhoršuje, takže to není tak, že mi nasadí antibiotika, protože sami neví co to je. V každém případě mi tu dali něco nového k vyzkoušení, takže uvidíme zda to pomůže v závodu. Pokud to zabere, budu opravdu vděčný,“ řekl závěrem Casey Stoner.

Klepněte pro větší obrázekDomácímu jezdci a dvojnásobnému vítězi na dráze v Laguně Seca Nicky Haydenovi se první den tréninkových jízd nedařilo a se ztrátou 1,766 sekundy je čtrnáctý. Hayden jede v Americe poprvé v sedle Ducati, takže ho v sobotu čeká spousta práce s jejím nastavení. Protože na sobotu vychází 4. červenec, slaví Američané svůj Den nezávislosti a i z toho důvodu má Nicky Hayden připravený nový desing své přilby.

„Zase jsme velmi blízko posledním pozicím a to není dobré a ani to v co jsem doufal,“ řekl dnes čtrnáctý Nicky Hayden. „V určitých místech je kontakt s motocyklem velmi dobrý, ale jsou místa, kde nemá nejlepší výjezd ze zatáček a chybí mi potřebné zrychlení.“

„Obvykle je právě to silnou stránkou Ducati, takže je to trošku divné. Podíváme se na mapování a uvidíme zdali tento problém dokážeme vyřešit ještě dneska večer. Normálně tady jedete hodně po zadním kole a já právě vůbec, takže to je samozřejmě něco, co potřebujeme dát do pořádku,“ uvedl závěrem Nicky Hayden.
10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz