Casey Stoner zítra z první řady, Nicky Hayden až z páté

O druhou řadu přišel Američan během pádu v posledním rychlém kole.
Klepněte pro větší obrázekU Ducati si Casey Stoner dokázal třetím časem na kolo zajistit první řadu na startovním roštu zítřejší Velké ceny Katalánska, ale Nicky Hayden měl velkou smůlu, když ve svém závěrečném rychlém kole spadl a přišel tak o potenciální druhou řadu.

„Po včerejšku jsme si byli celkem jistí, že víme jak vymazat ztrátu na chlapy před námi a to je také to, co jsme předpokládali, že vyřešíme v dnešním ranním tréninku, ale to se ukázalo jako hodně problematický trénink a všechno, co jsme provedli nastavení jen zhoršilo,“ řekl Casey Stoner.

„Chlapi pracovali bez přestávky skrz celé poledne a v odpoledních jízdách jsme kompletně změnili oba motocykly a díky tomu udělali velký krok dopředu,“ pokračoval Stoner. „Na první dva jezdce před námi máme pořad nějakou ztrátu a je nám jasné, že máme pořád ještě práci, kterou musíme udělat, takže zítřejší ranní zahřívací trénink bude opravdu velmi důležitý.“

„Bude to velmi zajímavý závod a taky si myslím, že všichni budou hodně klouzat, ale věci, které jsme odpoledne testovali s elektronikou by nám měly v závěrečných fázích závodu pomoci,“ řekl závěrem Casey Stoner.

I když to dnes pro Nicky Haydena stačilo na třináctou pozici na startu je více než jisté, že testovací tým Ducati odvedl v Mugellu velmi dobrou práci a můžeme tak poprvé vidět Američana se v tréninkových jízdách výrazně zlepšovat.

Klepněte pro větší obrázek„Dneska jsme celkem nedokázali navázat na to, kde jsme včera skončili a i když jsem jel dopoledne o půl sekundy rychleji, nestačilo to bohužel na vymazání mezery vůči chlapům vpředu, protože ti se zlepšili také,“ uvedl Nicky Hayden po skončení kvalifikace.

„Odpoledne jsem pak dokázal vymazat několik dalších desetin, ale v poslední jízdě jsem v druhé zatáčce havaroval,“ pokračoval Hayden. „Pozice to není nijak skvělá, ale na druhé straně jde jen o několik desetin a mohl jsem být víc vpředu.“

„Uvědomuji si, že tady pořád jen mluvím ´pokud´ a ´kdyby´ a v závěru dne je pozice na startu to, co se počítá a my nejsme dostatečně vpředu. Je to jen velká škoda, že v kole, kdy jsem si byl jistý, že tyto extra desetiny sekundy dokážu získat mi ustřelil zadek v první zatáčce, rozhodilo mě to v nájezdu do druhé zatáčky a šel jsem dolů,“ řekl závěrem Nicky Hayden, který věří v dobrý výsledek v samotném nedělním závodu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

23. února | Niccolo Antonelli dnes slaví 22 let.
21. února | Francesco Bagnaia pojede příští rok v MotoGP u týmu Pramac Racing.
21. února | Tým Repsol Honda představil svůj motocykl pro rok 2018: odkaz
21. února | Již je to oficiální. Folgera nahradí Syahrin.
18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz