Časový harmonogram GP Kataru zatím zůstává, rozhodne se až na místě

Šéf Dorny Carmelo Ezpelata přímo v Kataru rozhodne, zda jsou podmínky na dráze opravdu natolik nebezpečné, aby došlo k úpravě časového harmonogramu Velké ceny Kataru.

Při posledním testu královské kubatury došlo v druhé zatáčce okruhu v Losail k sérii nehod. Ty měla na svědomí pravděpodobně vlhkost, která se s poklesem okolních teplot objevila právě v nočních hodinách na povrchu asfaltu.

Zástupci bezpečnostní komise jezdců Valentino Rossi a Loris Capirossi na to reagovali požadavkem, aby se závody Velké ceny Kataru jely o něco dříve než bylo původně v plánu, což Ezpeleta komentoval slovy, že tato varianta není vyloučena.

„Slyšel jsem to od jezdců a rozhodli jsme se tuto situaci ještě jednou posoudit v Kataru,“ uvedl šéf Dorny pro Gazzetta dello Sport. „V posledních týdnech se možná povětrnostní podmínky v Losail zlepšily a problém je tak vyřešen. Uvidíme, zda je tam v plánovaném čase příliš vlhko nebo tam bude možné jezdit bezpečně.“

Carmelo Ezpeleta k této věci dále uvedl, že hovořil s některými televizními stanicemi o možnosti dřívějšího startu Velké ceny a z jejich strany tam velký problém není, pokud by opravdu bylo zapotřebí změnit časový harmonogram, posunutím stávajících termínů o dvě hodiny.

Jak to nakonec dopadne je otázkou, ale pokud by ke změně došlo, časový harmonogram pro GP Kataru by vypadal takto: start pro třídu 125ccm v 17:00 hodin (původně 19:00 hod.), start Moto2 v 18:15 hodin (původně ve 20:15 hod.) a start MotoGP ve 20:00 hodin (původně ve 22:00 hod.).

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz