Cecchinello přivítal výkon De Punieta s nadšením

Jezdec LCR Hondy stál na stupních vítězů poprvé od roku 2006.
Klepněte pro větší obrázekZávod královské kubatury v Britské Grand Prix připravil nejedno překvapení, ale samozřejmě tím největším bylo obsazení pozic na stupních vítězů. Zvítězil Andrea Dovizioso vůbec poprvé v MotoGP, Colin Edwards zase letos poprvé zajel na pódiové umístění a Randy De Puniet získal fantastický výsledek v podobě třetího místa.

Lucio Cecchinello, manažer a majitel LCR Hondy v jedné osobě byl velmi nadšený třetím místem svého francouzského jezdce, když hovořil s motogp.com a nebylo se ani čemu divit, protože umístění na stupních vítězů získali naposledy v roce 2006 s Casey Stonerem.

Cestu k tomuto úspěchu Cecchinello vidí v mnohem lepším technickém kompletu než měli k dispozici loni, ale každopádně velký krok kupředu učinil tým spolu s De Punietem, který od prvního závodu sezony podává vyrovnané výsledky a letos závod nedokončil pouze v jednom případě, což je ve srovnání s rokem 2008 neskutečné zlepšení.

Francouzova zatím jediná chyba přišla v závodu Velké ceny Německa, kde spadl už v prvním kole, ale stačil se plně zkoncentrovat hned na další závod v Británii, aby jako správný profesionál odvedl pro LCR Hondu nejlepší výkon v posledních letech.

Spokojený majitel týmu k tomu dále uvedl: „Pro nás to je velmi neobyčejné, protože jsme na stupních vítězů nestáli od turecké Grand Prix v roce 2006 a především kvůli tomu, že to byl opravdu velmi náročný závod vzhledem k podmínkám. Všichni v pitboxu byli vzrušení a nervózní, protože podmínky byly náročné, spadlo tam hodně jezdců, ale nakonec jsme měli štěstí a Randy odvedl vynikající práci.“

Cecchinello dále uvedl, co takový výsledek může znamenat pro tým jako je ten jejich, když řekl: „Věřím, že výsledky tohoto víkendu jsou velmi důležité pro světový šampionát MotoGP. Tento druh výsledků umožní satelitnímu týmu přesvědčit sponzory, přesvědčit naše příznivce a získat důvěru před veřejností. Doufejme, že nám to rovněž pomůže získat také lepší technický materiál od našich dodavatelů.“