Cestou do Jerezu navštívili jezdci HRC Puertollano

Dřív než jezdci tovární Hondy odjeli do Jerezu, navštívili průmyslový komplex Repsolu v Puertollanu, kde se setkali s ostatními jezdci, kteří závodí v barvách španělské petrochemické společnosti.
Cestou do Jerezu navštívili jezdci HRC Puertollano

Moderní komplex si ve středu prohlédli jezdci MotoGP Dani Pedrosa, Andrea Dovizioso a Casey Stoner. Nechyběl samozřejmě Marc Márquez z třídy Moto2, jezdci motocyklového trialu Toni Bou, Laia Sanzová, Takahisa Fujinami a vítěz Dakaru 2004 Nani Roma.

Součástí akce byla návštěva Puertollano City Council Plenary Hall, kde mohli současní závodníci vidět čtyřicetiletou historii Repsolu v mistrovství světa na velkoformátových fotografiích nebo vystavených motocyklech, kde nechyběla legendární NSR 500 Micka Doohana.

Jezdci Repsol Hondy už v pátek zahájí závodní víkend v Jerezu, což je domácí Velká cena pro jejich hlavního sponzora společnost Repsol. Dani Pedrosa se bude snažit pokud možno co nejlépe zvládnout zdravotní problémy a na dráze, kde loni přišel těsně o vítězství, závod vyhrát. Stupně vítězů jsou cílem Itala Doviziosa a potvrdit perfektní výkon z Kataru zase jeho australského kolegy Casey Stonera. Pro Marca Márqueze představuje Jerez příležitost získat první body v kategorii Moto2, protože závod v Kataru předčasně ukončil pádem.

„V Puertollanu jsem podruhé a je velmi zajímavé sledovat výrobu takových věcí, jako pohonných hmot, maziv nebo plastů, které pak používáme při závodech nebo v běžném životě,“ uvedl Dani Pedrosa. „Ohledně víkendu, Jerez je speciální závod, kde nám fanoušci dávají motivaci navíc, která nám pak umožní být ještě rychlejší.“

„Tato dráha se mi líbí a je mi příznivě nakloněna, i když loni jsem tam měl technický problém a kvůli tomu přišel o vítězství. Musíme se soustředit hned od začátku, maximálně zapracovat na nastavení, volbě pneumatik a pak se uvidí,“ pokračoval Španěl a závěrem dodal: „ Tento týden jsem podstoupil další vyšetření a ve čtvrtek budeme znát výsledky a doporučení lékařů.“

Klepněte pro větší obrázek

Casey Stoner je momentálně vedoucím mužem šampionátu a tento status by rád podpořil dalším dobrým výsledkem. „Byl jsem překvapen velikostí komplexu v Puertollanu. Nikdy bych si nepomyslel, že rafinérie může být tak působivá,“ řekl Casey Stoner.

„V posledních pár letech jsem ve španělské Grand Prix neměl nejlepší výsledky. Byl jsem schopný jezdit rychle, ale samotný závod se ne vždy vyvíjel požadovaným způsobem. Po dobrém začátku sezony máme šanci na další pozitivní víkend. Mistrovství je teprve na začátku a před námi je ještě spousta práce,“ řekl závěrem Australan Stoner.

Andrea Dovizioso byl stejně jako jeho kolegové překvapen velikostí rafinérie a zároveň si uvědomil, že výroba věcí, které bereme jako součást života, vyžaduje náročné a vyspělé technologie. Ital touží po umístění na stupních vítězů, ale jihošpanělský okruh pro něho není jedním z těch nejlepších.

„Večer (středa) odjíždíme do Jerezu a já jsem pro tento závod velmi motivován potom, co jsem viděl, jak náš technický komplet funguje. Není to pro mě jednoduchá dráha, ale věřím, že společně s týmem odvedeme dobrou práci.“


18. ledna | Jack Miller dnes slaví 26 let. odkaz
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 24 let. odkaz
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 26 let. odkaz
6. ledna | Iker Lecuona dnes slaví 21 let. odkaz
12. prosince | Filip Salač dnes slaví 19 let.