Chystané překvapení Johna Hopkinse

Američan John Hopkins může jen vzpomínat na dobu před rokem, kdy se poprvé připravoval s motocyklem ZX-RR na začátek sezóny 2008, v které měl přinést Kawasaki tak očekávané vítězství v závodě MotoGP.

Bohužel nic podobného se nestalo a osud byl vůči Američanovi mnohem krutější než by kdo tehdy předpokládal. Zranění na Phillip Islandu, operace třísel, rekonvalescence, neustále potíže s nastavením ZX-RR k tomu soukromé problémy a nakonec odstoupení Kawasaki z mistrovství světa. Když Hopkins odcházel od tovární Suzuki, jeho očekávání byla zcela určitě jiná a kde by dnes mohl být, kdyby v ´modrém týmu´ zůstal. Ale to je právě to, kdyby.

Jak už dříve Motorcycle News avizoval, v lednu probíhalo jednání s týmem Stiggy Honda Motorsports ohledně možného přestupu Hopkinse do WSBK. Hovořilo se tehdy o výměně italského jezdce Roberta Rolfa, týmového kolegy Brita Leona Haslama, který v šampionátu sedlá Hondu CBR1000RR Fireblade.

Možnost získat angažmá u týmu Stiggy Honda Motorsports byla pro Hopkinse velmi reálná, protože Roberto Rolfo byl zraněný a nikdo přesně nevěděl, zda se mu podaří letošní ročník superbiků vůbec zahájit. Podstatný problém pro uskutečnění tohoto přestupu ovšem představovala Hopkinsova smlouva s Kawasaki, která byla v té době ještě platná.

Po zveřejnění prvního článku v Motorcycle News následovala reakce Roberta Rolfa, který kategoricky popřel svůj odchod z týmu a podobně se tehdy také vyjádřil šéf Stiggy Honda Motorsport Johan Stigefelt.

Anglo-Američan mlčel tehdy a mlčí i teď. Něco málo aspoň prozradil na svých osobních webových stránkách, když uvedl, že samozřejmě nemůže nic říct, ale že každopádně chystá pro své věrné překvapení. Takže nevíme zase nic, ale to by pak nebylo překvapení, které Hopkins tak slibuje, takže zatím můžeme jen spekulovat.

Během posledních několika týdnů se toho celkem dost změnilo. Marco Melandri dostal příležitost vyzkoušet v Kataru netovární Kawasaki ZX-RR a týden na to podepsal jednoletou smlouvu s Hayate Racing. Samozřejmě se před tím musel zříct své dvouleté smlouvy s Kawasaki a můžeme se jen dohadovat, kolik ho takové rozhodnutí stálo.

John Hopkins určitě nesedí se založenýma rukama a stejně, jak pro Melandriho je i pro něho, nemyslitelné jeden rok nezávodit. V pátek Motorcyle News uveřejnil stručné vyjádření šéfa superbikového týmu Stiggy Honda Johana Stigefelta a myšlenka na přestup Johna Hopkinse do WSBK není až tak nemožná. My jen můžeme doufat, že tým, kde Hopkins nakonec přestoupí bude jedním z týmů MotoGP.


23. února | Fausto Gresini zemřel. Spekulace o jeho smrti se objevily už včera, následně však byly vyvráceny. Nyní Gresiniho smrt potvrdil tým Gresini Racing. odkaz
23. února | Během včerejška se objevovaly zprávy, že Fausto Gresini zemřel na koronavirus. Tým tyto informace následně vyvrátil, nicméně dle posledních zpráv je Gresiniho stav velmi kritický. odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 28 let. odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 42 let. odkaz
11. února | Fabio Quartararo přiznal, že v prosinci prodělal Covid. Už je ale zase v pořádku. odkaz