Cílem Aoyamy byl přestup do MotoGP a ten se mu splnil

Teď má šanci odejít do top kubatury jako poslední šampion 250ccm.
Klepněte pro větší obrázekOznámení o přestupu japonského závodníka Hiroshi Aoyamy do královské kubatury mistrovství světa silničních motocyklů znamená, že první čtveřice jezdců v průběžném hodnocení posledního ročníku čtvrtlitrů se v roce 2010 postaví na start prestižní top kubatury.

Hiroshi Aoyama bude závodit s Hondou v novém projektu MotoGP Daniela M. Eppa, Alvaro Bautista přestupuje k továrnímu týmu Suzuki, Marco Simoncelli podepsal s Gresiniho Hondou a Hector Barbera je prvním jezdce týmu Aspar Jorge Martineze.

Hiroshi Aoyama projel cílem závodu čtvrtlitrů v portugalském Estorilu na čtvrtém místě a před druhým Bautistou má nyní náskok osmadvaceti bodů a šanci přestoupit do MotoGP jako poslední mistr světa třídy do 250ccm.

Když byl v Portugalsku jeho přestup potvrzen, pro motogp.com uvedl: „Jedním z mých cílů bylo jít do MotoGP a to se nakonec podařilo. Trvalo to dlouho a jsem za to opravdu rád. Aby se něco takového uskutečnilo vyžadovalo to kooperaci spousty lidí a všem chci za to poděkovat.“

V letošní sezoně Aoyama pro Hondu odvádí skvělou práci a v roce 2010 tak dostane k dispozici závodní prototyp RC212V jako jediný japonský jezdec na stroji japonské značky. Ohledně svých cílů v kubatuře 800ccm dále Aoyama řekl: „Pro mě to bude zcela nová kubatura, takže zatím nevím jak se mi bude dařit s motocyklem jezdit.“

„Je to špičková série na nejlepší světové úrovni. Nebude to snadné, ale chci s těmito jezdci bojovat a snažit se své výkony pokaždé zlepšovat,“ řekl závěrem Hiroshi Aoyama, jenž spolu s Danielem M. Eppem oznámí podrobnosti jejich projektu během posledního závodního víkendu ve Valencii.
20. ledna | Marco Simoncelli by dnes slavil 31 let.
17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.