Cílem je vyhrát další závody, říká Dani Pedrosa

Španěl absolvoval předsezonní přípravu bez zranění a do nové sezony nastupoval s pocitem, že může naplno využít potenciálu, který v posledních letech právě díky úrazům nedokázal uplatnit hned od začátku.
Cílem je vyhrát další závody, říká Dani Pedrosa

Už po zahajovací Velké ceně Kataru ale bylo jasné, že staré zranění zlomené klíční kosti z Japonska jezdci Repsol Hondy neumožňuje jezdit tak, jak by si přál. Protože došlo k odkladu Velké ceny Japonska, Pedrosa využil delší přestávku před závodem v Portugalsku a absolvoval operaci, která měla za úkol problém s nedostatečným prokrvením paže vyřešit.

První závod po operaci Španěl vyhrál právě v portugalském Estorilu a všem se citelně ulevilo. Jenže potom šampionát zamířil do Francie a na jezdce tovární Hondy čekal osudný závod v Le Mans … po další operaci klíční kosti, Dani Pedrosa vyhrává druhý závod od svého návratu v německém Sachsenringu.

Po závodu v Laguně Seca přichází tradičně krátká letní přestávka. Jaké máte plány pro tyto dny volna a dokážete během nich na chvíli vypnout?
Dani Pedrosa: „V plánu mám plné uzdravení, mám ztuhlé svaly, takže se teď pokusím trošku odpočívat, abych je uvolnil.“

Pro letošní ročník byla vaše očekávání velmi vysoká, ale první polovina sezony se hodně zkomplikovala. Navzdory tomu jste dosahoval velmi úspěšných výsledků už od prvního závodu sezony. Jak hodnotíte tuto první část roku?
Dani Pedrosa: „Můj názor je takový, že jsem závodil dobře, ale měl prostě smůlu.“

Zaznamenal jste nečekané vítězství v Portugalsku a Německu. Měly vaše letošní výhry nějakou speciální příchuť?
Dani Pedrosa: „Skutečně, tyto výhry mají velmi speciální příchuť. Zejména po zraněních, protože to jsem nikdy nebyl stoprocentní. Tyto výhry mi dodávají velkou dávku jistoty. Soupeři jsou v plné kondici, takže se už nemůžu dočkat až se dostanu zpátky do formy a dokážu s nimi bojovat za rovnocenných podmínek.“

Klepněte pro větší obrázek

Pomalu se blíží konec éry 800ccm motocyklů, ale než k tomu dojde, na které oblasti by ještě šlo zapracovat?
Dani Pedrosa: „Stabilita a nájezd do zatáček jsou pokaždé velmi komplikovanou záležitostí. Zejména pak na okruzích, kde jsou na dráze velké nerovnostmi. Každopádně prozatím motorka reaguje velmi dobře.“

Letos jme byli svědky pádů v prvních minutách tréninků kvůli potížím se zahřátím a kontaktem s pneumatikami. V této oblasti je to krok zpátky?
Dani Pedrosa: „Ano, to nepochybně. V této chvíli jak přední, tak zadní pneumatiky, pokud jsou studené, představují trošku větší nebezpečí. V první polovině sezony jsme mohli vidět, že téměř všechny nehody nastaly v době, kdy byly pneumatiky nové.“

Jak vidíte své hlavní soupeře?
Dani Pedrosa: „Odvádějí dobrou práci. Byl jsem nějakou dobu mimo závodění, což jim trošku usnadnilo situaci. Závody jsou ale velmi vyrovnané. Je tam vysoká úroveň, ale nikdo nemůžeme říct, že jsme stoprocentní. Jorge někdy chyboval a jen Casey byl nejvíc konzistentní.“

Jaké jsou vaše cíle pro zbytek sezony?
Dani Pedrosa: „Mým cílem je získat zpátky plnou formu, abych dokázal vyhrát nějaké další závody.“


12:46 | Dnes večer (od 18:00) bude probíhat představení týmu Ducati. Přímý přenos bude k dispozici na stránkách… odkaz
12:41 | Jack Miller dnes slaví 24 let. odkaz
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 23 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 22 let. odkaz
12. ledna | Maverick Vinales dnes slaví 24 let.