Cílem Lorenza je umístění na stupních vítězů

Fiat Yamaha je pro závod v České republice vysoce favorizovaným týmem, protože Valentino Rossi tam poslední dvě GP vyhrál a Jorge Lorenzo zase letos neskončil hůř jak druhý.

Po krátké letní přestávce odstartuje závod v Brně druhou polovinu sezony 2010. Jorge Lorenzo je s dvaasedmdesáti bodovým náskokem ve vedení šampionátu a před víkendovou Grand Prix má jasný cíl, získat první umístění na stupních vítězů v Brně. Španěl zatím ani jednou v královské kubatuře umístění na pódiu Masarykova okruhu neoslavil.

„Dovolená byla perfektní. Deset dní v Karibiku jen pro odpočinek, zábavu a nabití baterek pro druhou polovinu sezony,“ řekl úvodem Jorge Lorenzo. „Potřeboval jsem to, protože poslední měsíc byl hodně nabitý a teď už se můžu soustředit na zbytek sezony.“

„Jedeme do Brna na okruh, který mám rád a kde jsem v minulosti třikrát vyhrál, ale ani jednou v MotoGP,“ pokračoval Španěl. „Dokonce jsem nestál ani na stupních vítězů a to je pro mě výzva, první pódium v druhé polovině sezony a v Brně.“

„Česká republika je krásná země s úžasnými lidmi a stejně tak dráha je velmi impozantní, rychlá s několika správnými kopci. Po závodu zůstanu v Brně, abych na motorce vyzkoušel některé nové věci, které ji zlepší do konce šampionátu. Dobré místo, kde znovu začít!“ řekl Lorenzo.

Pro Valentina Rossiho je Brno místem, kde v roce 1996 vyhrál svůj první závod v mistrovství světa a na to nikdy nezapomíná. Od té doby vyhrál na českém okruhu dalších šest Grand Prix z toho pět v MotoGP. Letní dovolená Rossimu umožnila získat na síle a pro závod v Brně věří, že bude v mnohem lepší kondici než v posledních dvou závodech v Německu a USA.

„Vyšlo to dobře, protože mi tato přestávka hodně pomohla, abych zapracoval na své fyzičce,“ řekl Valentino Rossi. „Ohledně nohy a ramene mám dobrý pocit a doufám, že se během tohoto víkendu budu cítit mnohem silnější.“

„Brno je pro mě skvělá dráha a pokaždé je to neobyčejné, protože je to první místo, kde jsem vyhrál. Loni jsem tam měl perfektní závod, letos to bude těžší, protože ještě nejsem úplně fit, ale těším až se znovu vrátím na motorku. Do konce nám ještě zbývá polovina sezony a našim cílem je mít lepší tu druhou polovinu!“ řekl Rossi.


27. září | Fernandezovi ve warm upu hořel motocykl. odkaz
26. září | Thomas Lüthi pojede příští rok u týmu SAG Racing. odkaz
25. září | Tony Arbolino musel po svém pádu na prohlídku do zdravotního střediska na okruhu. odkaz
20. září | Opakovaný start musel být odložen, protože začalo zase pršet. odkaz
20. září | Závod Moto2 byl přerušen kvůli dešti. Nový závod se pojede na deset kol. odkaz