Cílem Valentina Rossiho pro příští rok, je opět vítězit.

Legenda MotoGP Valentino Rossi chce, aby se jeho odvedená práce v roce 2014 výrazně zlepšila, jinak bude zvažovat ukončení svojí kariéry.
Cílem Valentina Rossiho pro příští rok, je opět vítězit.

Na začátku roku 2013 byl návrat Valentina Rossiho k Yamaze pravděpodobně nejvíce diskutovaným tématem. Nyní po konci sezóny 2013, a to i přes jeho vítězství v Assenu, má čtvrté místo v mistrovství světa poněkud nepříjemnou pachuť. V příští sezóně by toho chtěl devítinásobný mistr světa dosáhnout mnohem více. Pokud se mu to nepodaří, zváží svoje setrvání v MotoGP.

Rok 2013 byl pro Valentina Rossiho obdobím vzestupů a pádů. Ve středu v noci jste si mohli vše znovu připomenou na akci Yamahy v Miláně.  

Ano, byl to krásný večer. Společně se všemi jsme měli možnost zavzpomínat a vidět nějaké krásné video. Byla to velmi dobrá sezona s mnoha dobrými závody, ale ve skutečnosti jsme měli nějaké vzestupy a pády. Letošní rok byl velmi obtížný, o tom není pochyb, přesto jsem v závěru roku doufal, že budu více konkurenceschopný a budu bojovat o stupně vítězů. Bohužel, byli jsme pod příliš velkým tlakem a já jsem to nezvládl, ale o to více se budeme snažit v příštím roce.

Jaké jsou vaše cíle na rok 2014?

Nejdřív se potřebuji trochu uvolnit a dobíjet baterie, abych byl pro příští rok připravený (usměje se). Cílem je být lepší, být častěji na stupních vítězů, vyhrál nějaké závody a pak uvidíme, kde budeme na konci sezóny.

Povídalo se, že chcete přestat závodit, ale v tisku jste zmínil, že to bylo nedorozumění.

Bylo to opravdu nedorozumění. Je mi však jasné, že někdo může přijít s fámou. Mám smlouvu na příští rok, a pokud mě to bude stále bavit, tak bych chtěl ještě pokračovat, nejlépe s další smlouvou na dva roky. Co potřebuje je, abych byl konkurenceschopný a rychlý, což mi umožní se rozhodnout co dál.

Už jste požadoval něco speciálního od Yamahy ve vztahu k motorce?

Budu ještě těsněji spolupracovat s továrnou, při řešení mých problémů a možnosti nastavení M1 více k mému stylu jízdy. To je náš cíl. U Yamahy jsou také velmi motivováni k tomu, aby mi vyhovovala motorka co nejvíce. Už se nemůžu dočkat! Navíc je vždy dobré mít týmového kolegu, jakým je Jorge Lorenzo.

Jorge řekl, že je to „čest“ pro něj s vámi spolupracovat.

(Smích) Myslím, že jsme velmi dobrý tým! Atmosféra v letošním roce byla velmi dobrá, a také vztah mezi Jorgem a mnou. On je pro mě jedním z nejlepších a momentálně je nejlepší. V letošním roce byl skvělý, i když nevyhrál šampionát. Jsem velmi rád, že jsme ve stejném týmu. Je to vždy velký boj, a to je vždy skvělá možnost, jak zvýšit naši úroveň.

Minulý týden jsme viděli prezentaci nového týmu Sky VR46 Moto3, s jezdci Fenati Romano a Francesco Bagnaia, na „ranči“ v Itálii. Zdá se, že jste z projektu hodně nadšený.

Ano. Projekt původně začal, jako akademie pro mladé jezdce. Je to velký projekt, který mi dává spoustu radosti. Máme dobrou organizaci a snažíme se pomoci některým mladým italským jezdcům v cestě na vrchol. Později se zrodil nápad, založit vlastní tým. Na začátku jsme měli strach a ten máme stále (smích), ale je to dobrý projekt a všichni zúčastnění to moc prožívají. Podařilo se nám dát dohromady dobrý tým se spoustou zkušeností. Budeme podporovat Fenatiho a Bagnaiu, kterým se budeme snažit pomoci dosáhnout dobrých výsledků v příštím roce.

Jaké jsou vaše plány na dovolenou?

Nic zvláštního! Chtěl jsem si zajít na snowboarding, tak jsem rozhodl být přes zimu v horách. Trochu snowboardingu se svými přáteli. Ale je to všechno velmi, velmi uvolněné.

(zdroj: speedweek.com)


12:43 | Marc Márquez nakonec v Brně nepojede. Nahradí jej Stefan Bradl.
9:07 | Marc Márquez musel na další operaci. Více informací zde: odkaz
31. července | Tři závody dnes sice byly definitivně zrušeny, ale na 22. listopadu se přidá nový závod. Kde se tento závod pojede, bude zveřejněno později.
31. července | Závody v Argentině, Thajsku a Malajsii jsou pro letošek definitivně zrušeny.
30. července | Aleix Espargaro dnes slaví 31 let. odkaz