Colin Edwards zítra pojede 100. Grand Prix v sedle Yamahy

Francouzský tým Monster Tech 3 má na startu Velké ceny Aragonska v druhé řadě Bena Spiese a ve čtvrté Colina Edwardse, který má před sebou velmi důležitý závod.

Colin Edwards zítra pojede stý závod ve službách Yamahy. Američan bude na dráze bojovat o co možná nejlepší výsledek, protože jen tak si výročí u Yamahy patřičně vychutná. Nebude to mít ale  vůbec jednoduché, startuje jedenáctý a to je celkem dost vzadu. Dráha v Aragonsku je ale pro všechny nová, takže předem určitě není nic ztraceno.

„Kvalifikaci jsem začal na tvrdé směsi pneumatiky a později přešel na měkkou, abych se pokusil o co nejlepší startovní pozici, ale šla do smyku a já z ní nedokázal vytěžit maximum,“ uvedl k sobotnímu odpoledni Colin Edwards. „V tomto bodě bylo myslím lepší odjet kvalifikaci na tvrdé pneumatice, protože byla o něco více stabilnější a já tak dokázal jezdit lepší časy.“

„Komplet celý víkend jsem byl rychlejší na tvrdé pneumatice, ale na té poslední už jsem stejný pocit neměl. Čtyři minuty před koncem jsem přijel zpátky do Klepněte pro větší obrázekboxů, tam mi nasadili měkkou gumu a řekli, že mám jen jeden pokus. Dal jsem hlavu dolů a jel na maximum, ale pak udělal pár chyb, což mě stálo hned několik pozic na roštu,“ řekl Colin Edwards.

Dnes pátý Ben Spies se za svým krajanem Haydenem umístil jen o 0,59 sekundy a na první řadu tento talentovaný jezdec z Texasu ztratil dvě desetiny. Určitě další dobrý výkon na dráze, která je pro všechny nová, což pro Spiese představuje šanci na další kvalitní výsledek. V neděli má k tomu velkou příležitost.

„Jsem rád, že jsem znovu v druhé řadě a také, že se mi na závodních pneumatikách podařilo zajet několik slušných časů, což je pro zítřek dobré znamení,“ řekl úvodem Ben Spies. „Motocykl ještě můžeme zlepšit, aby jel lépe v delších zatáčkách, protože v úzkých a klikatých sekcích dnes fungoval velmi dobře.“

„Jsem ve hře o pozice do šestého místa a spokojený, protože jsem stále v boji o třetí místo v šampionátu. Start bude rozhodující, protože nám trošku scházela rychlost na rovinkách, takže potřebujeme získat stopu vhodnou k tomu, abych se udržel chlapů vpředu. Na této dráze je spousta míst k předjíždění, takže by to zítra měla být pořádná zábava a hezká podívaná pro všechny fanoušky,“ uvedl k sobotní kvalifikaci Ben Spies.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

12:20 | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
10:01 | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.