Cortese potvrdil prodloužení smlouvy s týmem Dynavolt Intact

Těsně před posledním závodem letošní sezóny potvrdil Sandro Cortese, že prodloužil smlouvu s týmem Dynavolt Intact.

Čtyřiadvacetiletý německý závodník Sandro Cortese, mistr světa třídy Moto3 pro rok 2012, oficiálně oznámil, že i v následující sezóně zůstává ve třídě Moto2 s týmem Dynavolt Intact. S tímto týmem letos absolvoval svou druhou sezónu v prostřední kubatuře.

Loni skončil v celkovém pořadí dvacátý, letos zatím drží osmé místo a v Brně vybojoval své první umístění na stupních vítězů v kategorii Moto2. Jeho cílem pro následující rok je další zlepšení.

Startovní listiny slabších tříd pro rok 2015

„Pochopitelně jsem nadšený, že nyní můžeme oficiálně potvrdit třetí rok spolupráce. Zatím jsme toho dosáhli hodně. Začínali jsme od nuly; tým byl založen koncem roku 2012. Zatím se nám podařilo probojovat se do top 10. Od začátku jsme věděli, že první rok bude složitý. V druhém roce jsme chtěli získat co nejvíce umístění v top 10 a jedno nebo více umístění na stupních vítězů. Určitě těch stupňů vítězů mohlo být víc, ale hodně jsme se v této sezóně naučili. V roce 2015 se chceme pokusit dokončovat každý závod co nejblíže úplného vrcholu. Cílem je být v první pětce a několikrát skončit na pódiu. Ve třetím roce také budeme usilovat o vítězství,“ říká Němec s italskými kořeny o svém dalším angažmá v Moto2.

(Zdroj: motogp.com)