Crutchlow se stane testovacím jezdcem Yamahy

Již je to oficiálně potvrzeno. Cal Crutchlow bude v příštím roce testovacím jezdcem Yamahy.

Již delší dobu je jisté, že pro Cala Crutchlowa už příští rok nezbude místo u Hondy. Pro příští rok totiž s týmem LCR Honda podepsal Alex Márquez a Takaaki Nakagami u LCR Hondy zůstává. Do týmu Repsol Honda zamíří Pol Espargaro, který momentálně jezdí pro KTM. Marc Márquez má s Hondou dlouholetou smlouvu, i když v tuto chvíli kvůli zranění nezávodí a není ani jisté, zda vůbec kvůli další operaci, kterou pravděpodobně bude muset podstoupit, stihne začátek příští sezóny.

Je to oficiální: Pol Espargaro míří k týmu Repsol Honda, Alex Márquez do LCR

Je to oficiální: Pol Espargaro míří k týmu Repsol Honda, Alex Márquez do LCR

Volné závodní místo zůstává v tuto chvíli pouze u Aprilie, ale ačkoliv se spekulovalo o možnosti, že by právě tam mohl Crutchlow jezdit, nakonec se tak nestane. Britský jezdec totiž oficiálně oznámil, že přijal roli testovacího jezdce u Yamahy. Pokud to situace s epidemií koronaviru dovolí, je možné, že se Crutchlow příští rok v některém ze závodů ukáže jako jezdec na divokou kartu.

Jorge Lorenzo, který byl testovacím jezdcem Yamahy v letošním roce, měl sice přislíbený start na divokou kartu v Barceloně, ale právě kvůli koronavirové pandemii z původního plánu sešlo. Starty na divokou kartu jsou pro letošek zakázány. A vzhledem k mnoha omezením v letošní sezóně nakonec Lorenzo ani moc netestoval.

Pokud nyní půjde všechno podle plánů, měl by se Crutchlow zúčastnit únorového testu v Malajsii, dále pak samozřejmě i dalších IRTA testů a také soukromých testů.

Podobně jako v případě výše zmíněného Lorenza to ani pro Crutchlowa nebude jeho první kontakt s Yamahou. Brit v letech 2011 až 2013 jezdil v MotoGP u týmu Tech3, který tenkrát ještě používal motocykly značky Yamaha.

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře