Crutchlow váhá nad pneumatikami, Edwards chce změnit nastavení

Cal Crutchlow se nakonec prosadil do první desítky, ve které chce také dojet do cíle. Colin Edwards s jedenáctým místem není spokojen, nepřekonal ani svůj loňský čas a chystá se změnit nastavení.
Crutchlow váhá nad pneumatikami, Edwards chce změnit nastavení

Jezdci stáje Monster Yamaha Tech 3 odstartují do Velké ceny USA na okruhu Laguna Seca ze čtvrté řady. Cal Crutchlow se kvalifikoval jako desátý, Colin Edwards jedenáctý.

Crutchlow je spokojen, že se prosadil do elitní desítky. "Mé závodní tempo je dvě desetiny za elitní osmičkou, takže potřebuji dobrý start," přiznal jezdec, který stále váhá nad výběrem pneumatik pro závod. "Lorenzo může je na tvrdších, protože jezdí hladce, ale my váháme co vybrat. Myslím, že pravděpodobně pojedu na tvrdších, ale ještě vyzkoušíme nastavení, abychom se ujistili, že můžeme být konzistentní. Čeká nás dlouhý závod a měkčí směs by nemusela být tou nejlepší volbou."

Angličan se na slavné trati neustále zlepšuje, ale cítí, že musí ještě trochu změnit styl jízdy. Dolaďování stylu zřejmě ponechá až na Brno, které zná lépe. V Laguně Seca chce dojet do desátého místa. Rád by se také zapojil do nějakých soubojů, aby získal další cenné zkušenosti.

Edwards byl zklamán, že se na domácí trati nevešel do první desítky. Hlavním důvodem byly problémy s přilnavostí zadního kola. "Hodně prokluzuje. Udělali jsme nějaké změny na motorce, ale situace se nezlepšila. Víme, že stroj je lepší než loni, ale nedokázal jsem překonat svůj loňský čas. To je těžké pochopit. Zadek je pořád dost nervózní, hodně se cuká, což není zrovna zábavné," přiznává zkušený Američan.

"Tak, jak je motorka nastavená teď, nefunguje správně. Musíme se vrátit k rýsovacímu prknu a připravit plán na závod. Mohu americké fanoušky ujistit, že dám sto procent do toho, abych tvrdě bojoval o dobrý výsledek. Jejich podpora je po celý víkend úžasná," pochvaloval si dvojnásobný šampión superbiků.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


29. října | Cal Crutchlow dnes slaví 35 let. odkaz
25. října | Závod MotoGP už je sice za námi, ale ještě nás čeká závod třídy Moto2, který se netradičně jede až jako poslední. odkaz
25. října | Devátého vítěze jsme se dnes nedočkali. Morbidelli si připsal své druhé vítězství této sezóny. odkaz
25. října | Navzdory nepříznivému vývoji pandemie koronaviru v mnoha evropských zemích by se poslední tři závody letošního roku měly odjet podle plánu. odkaz
24. října | Danilo Petrucci dnes slaví 30 let. odkaz