Čtvrtý Elías vyřešil problémy a byl nejrychlejším netovárním jezdcem

De Angelis se postupně zlepšoval a skončil osmý.

Poté, co stáj San Carlo Honda Gresini ráno oznámila, že Marka Simoncelliho v příští sezoně doplní Marco Melandri, se její stávající jezdci Toni Elías a Alex de Angelis ocitli na nadcházející rok zatím bez angažmá. O to větší byla jejich motivace ukázat se při kvalifikaci na zítřejší Velkou cenu České republiky. Španěl zajel čtvrtý nejrychlejší čas, jezdec ze San Marina sedmý.

Elías zužitkoval formu z volných tréninků. "Nemohli jsme chtít víc. Tvrdě jsme pracovali, abychom vyřešili problémy, které jsme včera měli. Teď je naším cílem mít dobrý start a udržet se ve vedoucí skupině," přeje si. "Bude to těžké, protože první tři jezdci jsou velmi rychlí, ale při závodění nikdy nevíte, co se může stát. Důležité je, že jsme blízko."

Španěl také přiznal, že Brno má na rozdíl od Doningtonu či Sachsenringu rád a na výsledcích je to vidět. "Snad to bude vidět i zítra," doufá.

Spokojen byl i de Angelis. Jeho stroj dnes mnohem lépe držel stopu. "Myslím, že je tu stále prostor pro zlepšení. Být mezi prvními osmi či deseti je pro nás na jakékoliv trati dobrý výsledek. Je to náš cíl i pro zítřek. Nejdůležitější je dojet na bodech," ví jezdec ze San Marina.

I šéf týmu Fausto Gresini zářil štěstím. "Toni ráno došel k lepšímu nastavení a odpoledne zajel skvěle. Má naději na velmi dobrý výsledek," pochvaloval si. "I Alex pracoval skvěle, tlačil až do poslední chvíle, protože věděl, že může být rychlejší. Ukázal skvělý přístup a v tomto trendu bude pokračovat i zítra v závodě."

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

20. ledna | Marco Simoncelli by dnes slavil 31 let.
17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.