Dall'Igna: Jsme si jistí, že jsme respektovali normy

Aktuálně se u odvolacího soudu řeší legálnost jednoho prvku na motocyklech Ducati. Generální ředitel Ducati je však přesvědčen, že Ducati postupovala dle pravidel.
Dall

Po závodě v Kataru podali hned čtyři výrobci (Honda, KTM, Suzuki a Aprilia) protest proti novému prvku, s nímž jezdci Ducati v Kataru závodili. Dle vyjádření Ducati tento prvek umístěný na kyvné vidlici před zadní pneumatikou slouží k chlazení pneumatiky. Konkurenční výrobci se však domnívají, že díky tomuto zařízení může Ducati získávat nelegální aerodynamickou výhodu související s přítlakem. Dle aktuálních pravidel je totiž zakázáno používat pohyblivé aerodynamické prvky a zmíněný prvek díky svému umístění na kyvné vidlici vlastně pohyblivý je.

Bezprostředně po závodě techničtí komisaři prvek prozkoumali a rozhodli, že prvek je legální. Nicméně výrobci, kteří protest prodali, se pak ještě rozhodli podat odvolání. Legálnost výše zmíněného prvku tedy nyní posuzuje odvolací soud a výsledek by měl být oznámen ještě před závodem v Argentině.

Nový aerodynamický prvek Ducati se řeší u odvolacího soudu

Nový aerodynamický prvek Ducati se řeší u odvolacího soudu

V rozhovoru pro motogp.com se k situaci ohledně výše zmíněného prvku vyjádřil sám generální ředitel Ducati – Gigi Dall'Igna. „Jsme si jistí, že naše práce naprosto splňuje všechny technické normy. Jsme přesvědčeni a věříme, že i díky odvolání se ukáže, že máme pravdu,“ prohlásil Dall'Igna.

Dále se Dall'Igna v rozhovoru vyjádřil i k možnosti řešení sporu přes Arbitrážní soud pro sport v případě, že by Odvolací soud dal za pravdu konkurenčním výrobcům. „V rámci FIM končí spory u odvolacího soudu FIM, pak je sice ještě možné využít Arbitrážní soud pro sport, ale to už jde mimo FIM, což už samo o sobě není dobré. My jsme však klidní, protože jsme přesvědčení, že jsme vše udělali správně a že jsme respektovali normy. Nevidíme důvody, proč by měl Odvolací soud rozhodnout jinak,“ dodal Dall'Igna.

Zdroj: motogp.com, foto: Ducati

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


11:40 | Cal Crutchlow dnes slaví 35 let. odkaz
25. října | Závod MotoGP už je sice za námi, ale ještě nás čeká závod třídy Moto2, který se netradičně jede až jako poslední. odkaz
25. října | Devátého vítěze jsme se dnes nedočkali. Morbidelli si připsal své druhé vítězství této sezóny. odkaz
25. října | Navzdory nepříznivému vývoji pandemie koronaviru v mnoha evropských zemích by se poslední tři závody letošního roku měly odjet podle plánu. odkaz
24. října | Danilo Petrucci dnes slaví 30 let. odkaz