Další mizerný závod „slepého“ Bena Spiese

„Prostě jsem nic neviděl, jiná volba než zajet do boxů neexistovala, protože při závodě jednoduše potřebuji vidět,“ řekl po závodě Ben Spies a vysvětlil tak jeho zastávku v boxech na počátku závodu.
Další mizerný závod „slepého“ Bena Spiese

Valentino Rossi, opět po roce, otočil v deštivé Francii štěstí na svou stranu, ale jeho soupeř, jezdec továrního týmu Yamahy Ben Spies, pokračoval ve smolné sérii neúspěchů, které jej provází od samotného začátku sezóny.

Ve světle Benova loňského debutového vítězství v Assenu a následně pak po velmi solidních výkonech v zimním testování, se očekával jiný průběh startu do sezóny 2012. Ben, coby superbikový šampión z roku 2009 (stroj Yamaha YZR - R1), dostal do rukou opět litrový agregát od ladiček. Byť se, samozřejmě jedná o prototypový stroj Yamaha M1, všichni očekávali, že Ben a „litr“ bude zase to pravé ořechové.

Jenže Texasan prožívá nekonečné období plné problémů, kdy ze tří VC dosud získal pouhých 18 bodů (z potenciálních 75). V Le Mans dokonce okusil své první nebodované umístění v tomto roce, kdy projel cílem na 16. místě.

Ben prožívá neskutečně smolnou řadu závodů, k nimž se přiřadil i závod v Le Mans. První chybou, pár metrů po startu, bylo najetí na bílou čáru obrubníku, které způsobilo, že Spies dokončil první kolo až na 18. místě. V té době se již projevily problémy s viděním, které ho později donutily k zastávce v boxech.

„Byl to hodně drsný závod. Dá se říct, že jsme měli dobrý start, ale jen do okamžiku, kdy jsem najel na mokrý obrubník. Pak se stalo něco, co způsobilo, že mi do helmy začalo prosakovat docela dost vody. Pět kol jsem se s tím snažil jet, ale bylo to riskantní, protože jsem skutečně dobře neviděl. Doufal jsem, že se to zlepší, ale nakonec mi nezbylo nic jiného než zajet do boxů. Věděl jsem, že je závod ztracený, přesto jsem se vrátil na trať, abych se pokusil nasbírat alespoň nějaká data pro nastavení stroje do mokra. Všechny tyto okolnosti způsobily, že to nebyl opravdu dobrý den.“

„Čekali jsme jiný závod, ale bohužel smůla, která nás letos provází, ne a ne zmizet,“ dodal týmový šéf Massimo Meregalli. „Těšíme se do Barcelony a samozřejmě se nevzdáme. Tam, kam patříme, se s Benem dostaneme!“

Autor: Jana Králová


18. ledna | Jack Miller dnes slaví 26 let. odkaz
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 24 let. odkaz
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 26 let. odkaz
6. ledna | Iker Lecuona dnes slaví 21 let. odkaz
12. prosince | Filip Salač dnes slaví 19 let.