Další skvělý víkend pro De Punieta

Jezdec LCR Hondy znovu předvedl velmi dobrý výkon, dokázal se skvěle kvalifikoval do první řady a byl nejen nejlepším netovárním jezdcem, ale také nejlepším jezdcem Hondy vůbec, samotný závod nakonec absolvoval šestý.

Devětadvacetiletý Francouz je v mistrovství šestý a jeho postavení podpořil bodový zisk z dnešního závodu v Assenu. De Puniet startoval do šestadvaceti kol TT druhý, ale startovací manévr mu nevyšel a více méně mu pokazil celý závod. K tomu se přidal problém s předkem motorky a Francouz už nedokázal závodit způsobem, jakým by chtěl. Dnes nám ale znovu předvedl několik zajímavých soubojů s Doviziosem nebo Spiesem, což bylo kořením závodu MotoGP.

„Po pozitivním kole v kvalifikaci jsem velmi špatně odstartoval z druhého místa na startu závodu, protože jsem až příliš rychle pustil spojku a nějakou dobu jel po zadním kole. Ještě v prvním kole se mi ale podařilo předjet hodně jezdců,“ řekl Randy De Puniet. „Bohužel jsem měl určité problémy s přední pneumatikou už od samého začátku, takže jsem musel trošku přehodnotit svůj styl jízdy, abych si udržel potřebnou rychlost.“

„V polovině závodu se mi podařilo předjet Doviziosa se Spiesem a začal velmi těsný souboj, což mě bavilo. V posledním kole jsem se pokusil Doviziosa předjet znovu, ale byl jsem příliš široký v poslední zatáčce. V každém případě jsme velmi rádi za tento výsledek, protože díky tomu si udržujeme naši šestou pozici v průběžném hodnocení ampionátu,“ řekl závěrem Randy De Puniet.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře