Další týden léčby bude rozhodujících, pak se uvidí, říká Rossi

Ve středu ukončil jezdec Fiat Yamahy jednodenní privátní test na okruhu v Misanu, jehož účelem bylo zjistit, jak je na tom po zdravotní stránce a zda je možné, aby nastoupil do závodu v německém Sachsenringu.

Ital absolvoval zkušební jízdu s motocyklem superbikového týmu Sterilgardy YZF-R1 jen čtyři a půl týdne po nehodě v Mugellu, kde si zlomil holenní kost a následně podstoupil dvě operaci. Ve středu zajel ze začátku jedenáct okruhů s nejlepším časem 1´41,000 sekundy, později zvládl patnáct kol s časem 1´38,200 sekundy. Pro srovnání, loni zajel Ben Spies v Misanu nejlepší čas na kolo za 1´37,351 sekundy.

Rossiho zraněná noha stále bolí stejně jako rameno, které si narazil pádem při motokrosovém tréninku v polovině dubna, ale to zatím Itala neodradilo od jeho úmyslu, vrátit se na závodní dráhu už v Sachsenringu. Nicméně zatím není nic potvrzeno.

„Tento test jsme absolvovali z toho důvodu, abychom zjistili, kterým směrem musíme dál postupovat a více méně také proto, abych se přesvědčil, zda dokážu na motorce jezdit,“ řekl Valentino Rossi. „Test byl pozitivní, protože přinejmenším dokážu jezdit, ale pro závod MotoGP je toho třeba daleko víc.“

„Cítil jsem určitou bolest v kotníku, kolenu a rameni, ale co mi chybí nejvíc je síla v rameni a drobná ztráta pohyblivosti u kotníku. Moc rád bych se vrátil už v Sachsenringu, ale na potvrzení je ještě brzy,“ pokračoval Rossi, který vkládá naděje do příštích dvanácti dnů rehabilitačního procesu, který definitivně rozhodne, zda v Německu pojede nebo ne.

„Stále máme dvanáct dnů. Musíme počkat a uvidíme o kolik můžeme v nejbližších dnech zlepšit můj zdravotní stav. Rád bych v Sachsenringu závodil, ale musíme počkat další týden než učiníme rozhodnutí,“ řekl Rossi, za něhož už v Katalánsku nastoupil Wataru Jošikawa, který je připraven závodit v Německu a Laguně Seca pokud se Rossi nakonec rozhodne vrátit k původnímu plánu a startoval až v Brně.

20. ledna | Marco Simoncelli by dnes slavil 31 let.
17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.