Dani Pedrosa je stále ve hře o titul, Dovizioso cílem neprojel

Dani Pedrosa dnes sice nevyhrál, ale druhým místem znovu řádně ukrojil z náskoku vedoucího muže šampionátu Jorge Lorenza. Pořádnou smůlu měl Andrea Dovizioso, který v posledním kole havaroval.

Celkem je to sedm bodů, co dnes Pedrosa na svého rivala z Fiat Yamahy získal a najednou je jeho ztráta na vedení zase o něco menší. Naděje na titul tu samozřejmě stále žije, ale padesát šest bodů je stále moc vzhledem k tomu, že do konce šampionátu teď zbývá pět Velkých cen.

„S druhým místem jsem spokojený, třebaže bych před všemi španělskými diváky samozřejmě raději vyhrál,“ řekl Dani Pedrosa, jenž dnes závodil ve své 160. Grand Prix. „V první zatáčce jsem přišel o několik pozic a pak se musel v dalších kolech hodně snažit než jsem se dostal za Caseyho. Do tohoto okamžiku jsme měli téměř stejnou rychlost, já se ho snažil dojet a dařilo se mi to.“

„Ale pak nastaly nějaké problémy s prokluzem zadního kola a nebylo v mých silách s ním nadále držet krok, tak jsem si řekl: ´OK, to je dnes tvé místo.´ Naše motorka tu měla problémy s opotřebením pneumatik víc, jak některé jiné stroje, ale každopádně druhé místo není vůbec špatné. Naděje na titul tu stále je, třebaže bude velmi náročné Lorenza dostihnout. Teď už se ale těším na domácí Grand Prix od Hondy,“ řekl závěrem Dani Pedrosa.

Pro Andrea Doviziosa skončil velmi dobře rozjetý závod ve štěrku únikové zóny. Spolu s Benem Spiesem předvedl adrenalinové závodění v bitvě o páté místo, ale to se mu nakonec stalo osudným, v krátkém úseku mezi zatáčkou dvanáct a třináct. Ital přišel o průběžnou třetí příčku a nyní je pátý.

„Samozřejmě jsem zklamaný, že to dopadlo takovým způsobem, protože moje rychlost byla v polovině závodu skutečně dobrá a bitva se Spiesem napínavá,“ řekl Andrea Dovizioso. „Nehoda se stala mezi zatáčkami dvanáct a třináct. Spies tam najel příliš hluboko a já se ho snažil předjet po vnitřní straně. To znamená, že jsem tam najel o něco rychleji a při změně směru jsem dostal highsider.“

„Jsem skutečně zklamaný, protože jsme přišli o třetí pozici v šampionátu, což je stále našim cílem, třebaže dnešní nulový příděl to velmi komplikuje. Na začátku jsem párkrát chyboval a ztratil kontakt s vedoucími jezdci, ale jinak byla naše rychlost v polovině závodu velmi dobrá. Během bitvy se Spiesem jsme si v posledním kole asi třikrát nebo čtyřikrát vyměnili pozice, což bylo hodně zábavné, ale pád nakonec vše pokazil,“ uvedl závěrem Andrea Dovizioso.