Dani Pedrosa jede do Německa správně motivovaný

Španěl vyhrál závod v Americe a podíval se na Tour de France.
Dani Pedrosa přijede do německého Sachsenringu s pořádnou dávkou sebedůvěry. Po zraněních a nezdarech konečně získal pro sebe, tým a Hondu vítězství a vrací se na okruh, kde si dokázal v minulosti zajet pro některé velmi dobré výsledky.

Pedrosa vyhrál v Sachsenringu tři závody Grand Prix, dvakrát v třídě 250ccm a jednou v královské kubatuře, když v roce 2007 vyhrál závod rozdílem neuvěřitelných třinácti sekund.

„Na této dráze se nám podařilo zajet některé dobré výsledky a pro tento závodní víkend v Sachsenringu si věřím, protože jsme teď nepochybně v zatím té nejlepší formě,“ řekl Dani Pedrosa, vítěz osmého závodu sezony v americké Laguně Seca.

„Vítězství v Laguně Seca bylo důležité pro mě stejně jako pro tým, protože nám to potvrdilo, že jsme postupovali správným směrem a nyní jsme natolik rychlí, abychom vyhrávali závody.“

„Nicméně to nemůžeme brát za hotovou věc a jsem si jistý, že naši soupeři budou opět stejně silní a rozhodnutí znovu bojovat,“ pokračoval Pedrosa.

V roce 2008 jel španělský jezdec Repsol Hondy na začátku závodu ve vedení a i když pršelo, postupně si kolo za kolem budoval opět výrazný náskok nad svými soupeři. Osud mu ale tentokrát nepřál a v zatáčce, která navazuje na rovinku startu a cíle, spadl a způsobil si zranění ruky.

„Mám skutečně rád okruh v Sachsenringu a to i přesto, co se stalo v minulém roce a myslím, že tady můžeme být letos opět konkurenceschopní,“ uvedl Dani Pedrosa.

„Od Laguny jsem prožil velmi dobrý týden a bylo opravdu skvělé se zajet podívat na start jedné z etap Tour de France v Barceloně,“ řekl Pedrosa. „Dokázal jsem se už vrátit k tréninku na kole a vidět právě slavnou Tour de France mě skutečně velmi motivovalo.“

„Takže pro nadcházející víkend cítím potřebnou jistotu a do Německa se těším,“ řekl závěrem Dani Pedrosa, který je v průběžném pořadí světového šampionátu po osmi kolech sezony na čtvrtém místě.
10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz