Dani Pedrosa nevzdává myšlenku vyhrát titul s Hondou

Španěl vsadil ještě jednu sezonu na japonského výrobce.
Klepněte pro větší obrázekV letošním světovém šampionátu silničních motocyklů dominuje čtveřice jezdců královské kubatury Valentino Rossi a Jorge Lorenzo z Fiat Yamahy, tovární jezdec Ducati Casey Stoner a zástupce tovární Hondy Dani Pedrosa. Právě posledně jmenovaný se stále nevzdává myšlenky na zisk mistrovského titulu s Hondou.

Dani Pedrosa přišel k továrnímu týmu Hondy v roce 2006 jako závodník, který v předchozích třech letech vyhrál jeden titul v nejnižší kubatuře a dva v třídě čtvrtlitrů. V jeho premiérovém ročníku v MotoGP mu patřila celkově pátá pozice a titul mistra světa tehdy vyhrál jeho týmový kolega Nicky Hayden.

V roce 2007 se Španěl umístil na druhém místě, ale od té doby se snu vyhrát šampionát vzdaluje. Pedrosa je talentovaný závodník a pro HRC vždy znamenal naději na další mistrovské tituly, ale konkurenceschopnost RC212V není ve srovnání s konkurencí nejlepší a Pedrosa to dává jasně najevo.

V polovině letošní sezony se hodně spekulovalo o jeho přestupu k italské Ducati, ale Pedrosa ještě jednou vsadil na kartu Hondy a podepsal jednoletou smlouvu, protože stále věří, že japonský výrobce pro příští ročník postaví stroj, na kterém dokáže bojovat o titul mistra světa.

„Partnerství s Hondou bylo po mnoho let výborné, takže si myslím, že je tu ještě jedna dobrá příležitost pro mě i pro ně. Zůstávám s Hondou, protože si myslím, že jsou schopní se zlepšovat,“ řekl Dani Pedrosa.

„Budoucnost nám ukáže, zda je to pravda, ale pokud nebude možné, abych měl skvělou motorku pak v budoucnu zvážím další možnosti.“

„Ale nyní stále věřím Hondě,“ uvedl jezdec továrního týmu japonského výrobce potom, co v letošní sezoně bojuje o třetí místo v šampionátu s Casey Stonerem a na Australana nyní ztrácí jedenáct bodů.
10:14 | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.
14. února | Sandro Cortese přestupuje do Supersportů. V Moto2 Němec skončil, protože tým Kiefer Racing, v němž měl jezdit, je v… odkaz
13. února | Pol Espargaro nebude testovat v Thajsku. Má za sebou úspěšnou operaci v bederní oblasti. Zranění bylo pravděpodobně… odkaz