Dani Pedrosa oznámil konec kariéry v MotoGP

Na dnešní odpoledne svolal Dani Pedrosa tiskovou konferenci, na níž oznámil, že na konci letošního roku ukončí svou kariéru jezdce MotoGP.
Dani Pedrosa oznámil konec kariéry v MotoGP

Už před časem svolal Dani Pedrosa tiskovou konferenci, kde chtěl sdělit své plány do budoucna. Tehdy v Katalánsku ovšem jen sdělil, že ještě nemá co sdělit. Další tiskovou konferenci svolal na dnešní odpoledne a těsně před závody na Sachsenringu oznámil, že na konci letošního roku ukončí svou kariéru v MotoGP.

Pedrosa na konci roku opustí tým Repsol Honda

Pedrosa na konci roku opustí tým Repsol Honda

Poté, co Dani Pedrosa oznámil svůj odchod z týmu Repsol Honda, se začalo spekulovat o tom, že Španěl buď bude jezdit u satelitní Yamahy, nebo ukončí kariéru jezdce MotoGP. Nakonec se jako pravdivá ukázala druhá varianta. Pedrosu už příští rok v MotoGP neuvidíme. Po závodě ve Valencii ukončí kariéru a bude uveden do síně slávy – mezi Legendy MotoGP.

Dani Pedrosa se v MS silničních motocyklů poprvé objevil v roce 2001 ve třídě do 125 ccm. V roce 2003 se stal šampionem této třídy. Poté přestoupil do kategorie 250 ccm, kde vybojoval titul v letech 2004 a 2005. Po zisku druhého titulu v prostřední třídě přešel do královské kubatury, kde vždy jezdil s motocyklem týmu Repsol Honda. V šampionátu byl nejlépe druhý (v letech 2007, 2010 a 2012). Za svou kariéru vybojoval 54 vítězství (z čehož 31 v MotoGP), celkem 153 x vystoupil na stupně vítězů (z čehož 112 x v MotoGP). Dále má na svém kontě i 49 startů z pole position (z toho 31 v královské kubatuře). Z hlediska počtu výher v Grand Prix je Pedrosa na sedmém místě.

Foto: Repsol

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


22. listopadu | Desátého vítěze jsme se nedočkali. Oliveira dnes v Portugalsku vybojoval své druhé vítězství v MotoGP. odkaz
22. listopadu | Enea Bastianini - šampion Moto2 pro rok 2020: odkaz
22. listopadu | Albert Arenas - šampion Moto3 pro rok 2020: odkaz
22. listopadu | Poslední letošní závod třídy MotoGP je ještě před námi, ale jména všech tří šampionů pro letošní rok už známe. Šampionem Moto3 se stal Albert Arenas, v Moto2 se z titulu raduje Enea Bastianini. V MotoGP si Joan Mir zajistil titul už minulou neděli.
22. listopadu | Po nehodě v úvodu dnešního závodu musel di Giannantonio do zdravotního střediska na okruhu. odkaz