Dani Pedrosa oznámil konec kariéry v MotoGP

Na dnešní odpoledne svolal Dani Pedrosa tiskovou konferenci, na níž oznámil, že na konci letošního roku ukončí svou kariéru jezdce MotoGP.
Dani Pedrosa oznámil konec kariéry v MotoGP

Už před časem svolal Dani Pedrosa tiskovou konferenci, kde chtěl sdělit své plány do budoucna. Tehdy v Katalánsku ovšem jen sdělil, že ještě nemá co sdělit. Další tiskovou konferenci svolal na dnešní odpoledne a těsně před závody na Sachsenringu oznámil, že na konci letošního roku ukončí svou kariéru v MotoGP.

Pedrosa na konci roku opustí tým Repsol Honda

Pedrosa na konci roku opustí tým Repsol Honda

Poté, co Dani Pedrosa oznámil svůj odchod z týmu Repsol Honda, se začalo spekulovat o tom, že Španěl buď bude jezdit u satelitní Yamahy, nebo ukončí kariéru jezdce MotoGP. Nakonec se jako pravdivá ukázala druhá varianta. Pedrosu už příští rok v MotoGP neuvidíme. Po závodě ve Valencii ukončí kariéru a bude uveden do síně slávy – mezi Legendy MotoGP.

Dani Pedrosa se v MS silničních motocyklů poprvé objevil v roce 2001 ve třídě do 125 ccm. V roce 2003 se stal šampionem této třídy. Poté přestoupil do kategorie 250 ccm, kde vybojoval titul v letech 2004 a 2005. Po zisku druhého titulu v prostřední třídě přešel do královské kubatury, kde vždy jezdil s motocyklem týmu Repsol Honda. V šampionátu byl nejlépe druhý (v letech 2007, 2010 a 2012). Za svou kariéru vybojoval 54 vítězství (z čehož 31 v MotoGP), celkem 153 x vystoupil na stupně vítězů (z čehož 112 x v MotoGP). Dále má na svém kontě i 49 startů z pole position (z toho 31 v královské kubatuře). Z hlediska počtu výher v Grand Prix je Pedrosa na sedmém místě.

Foto: Repsol

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


19:45 | Fabio Quartararo a Sergio Garcia v červnu trénovali se stroji nepovolené specifikace. Oba budou muset vynechat prvních dvacet minut prvního tréninku na GP Španělska. odkaz
15:33 | Test MotoGP musel být přerušen poté, co Danilo Petrucci a Alex Márquez upadli na oleji z motocyklu Aleixe Espargara. Jezdci by měli být v pořádku. odkaz
15:29 | Po dlouhé pauze způsobené pandemií koronaviru dnes všichni jezdci testují v Jerezu a připravují se na závod, který se pojede už o tomto víkendu.
3. července | Letošní GP České republiky se opravdu pojede bez diváků, definitivně to potvrdil pořádající Spolek. Již zakoupené vstupenky budou platit na příští rok.
18. června | Jihomoravský kraj dnes podpořil konání GP České republiky v letošním a příštím roce. V úterý už podporu schválili i zastupitelé města Brna.