Dani Pedrosa v této chvíli na titul nemyslí

Zaměří se na každý závod a hlavně se potřebuje plně uzdravit.
Klepněte pro větší obrázekVítězství Daniho Pedrosy poslední víkend v Laguně Seca bylo určitě parádním výsledkem, ale španělský jezdec zůstává nohama na zemi a v žádném případě teď neuvažuje o zisku titulu.

Španěl v barvách Repsol Hondy získal první vítězství pro Hondu od závodu v roce 2008 v Barceloně a na vedoucího jezdce šampionátu Valentina Rossiho ztrácí celkem devětapadesát bodů v době, kdy do konce letošní sezony ještě zbývá devět závodů Grand Prix.

Dani Pedrosa od začátku sezony bojuje se zraněními a naposledy v Mugellu si poranil třísla, ale jakmile se dostane do formy je schopný podat výkon podobný tomu, jaký předvedl teď naposledy v Kalifornii. Přesto připustil, že s takovou ztrátou na Rossiho, teď nemůže uvažovat o titulu a místo toho slíbil, že se ze plně soustředí na každý jednotlivý závod.

„Ještě se musím doléčit, i když se to zlepšuje,“ řekl Pedrosa pro Motosprint. „Rozhodl jsem se, že se nemůžu příliš zaměřit na tabulku v šampionátu. Dávám přednost jet závod od závodu a pak uvidíme.“

„Pravdou je, že ani nemám moc na výběr. Ve srovnání s vedoucími jezdci jsem už ztratil hodně bodů,“ řekl Pedrosa.

V současné době je Dani Pedrosa ve fázi, kdy s Hondou jedná o prodloužení smlouvy, ale jak sám připustil je jeho plné uzdravení rovněž jeho hlavní prioritou.

K tomu závěrem Pedrosa řekl: „Jsem teď ve fázi jednání o prodloužení smlouvy, ale co je pro mou budoucnost nedůležitější je to, abych se znovu dostal do optimální tělesné kondice a z toho důvodu se dokázal vrátit k ježdění a závodit takovým způsobem, kterého si myslím jsem schopen.“