Dani Pedrosa včera zdolal Mont Blanc

Španěl byl součástí expedice spolu s Barberou a Comou.
Klepněte pro větší obrázekDani Pedrosa, Hector Barbera a Marc Coma spolu s televizním štábem kanálu Cuatro pod vedením Jesúse Calleja zdolali v pondělí ráno nejvyšší vrchol Alp – Mont Blanc.

Expedice vyrazila ve čtyři hodiny ráno z posledního táboru Gouter, který leží v nadmořské výšce 3817 metrů. Cesta na vrchol jim zabrala celkem čtyři a půl hodiny a počasí nebylo vůbec příznivé. Foukal vítr o rychlosti sedmdesáti kilometrů v hodině a teplota klesla na mínus pětatřicet stupňů.

Motocykloví závodníci spolu se svými zkušenými kolegy zdolávali vrchol po místy necelé půl metru široké hraně, jištěni lany, vybaveni cepíny a stupačkami. Expedice pak vrcholu Mont Blancu dosáhla ve dvou skupinách. První skupina Pedrosy a Barbery v půl deváté ráno a druhá, kde byl Marc Coma o patnáct minut později.

Výstup velmi komplikovalo špatné počasí. Nejvíc se to dotklo obou motocyklových jezdců Daniho Pedrosy a Hectora Barbery, kteří během výstupu postupně ztráceli cit v rukách a nohách. Marc Coma měl podobné problémy, ale netrpěl tolik, jako jeho dva kolegové.

„Byla to zkušenost, na kterou jsem se těšil od okamžiku, kdy mi to Jesús navrhnul a popravdě to dopadlo opravdu dobře,“ uvedl Dani Pedrosa. „Byli jsme součástí velmi zkušené skupiny a totálně chránění před jakýmkoliv rizikem.“

Klepněte pro větší obrázek„Počasí bylo špatné. Nahoře byla velká zima, ale všechny tyto těžkosti byly více než dobře kompenzovány legrací, kterou jsme si cestou užili. Atmosféra tam byla neuvěřitelná a rozuměli jsme si velmi dobře,“ řekl Pedrosa a závěrem dodal: „Expedice byla úspěšná dokonce i za špatného počasí a jsem rád, protože jsme neměli žádné problémy.“

Ten den dosáhlo vrcholu jen pětadvacet procent z čtyřiasedmdesáti lidí, kteří se na vrchol nejvyšší hory Alp vydali. Všichni to byli horolezci, mimo tří motocyklových závodníků, kteří odolali nepřízni počasí a zvládli fyzicky namáhavý výstup do výšky 4810 metrů.

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz