Dani Pedrosa zajel v Mugellu rychlostní rekord

Na rovince jel 349,3 km/h.

Oba jezdci stáje Repsol Honda se v prvním tréninku na Velkou cenu Itálie vešli do první desítky. Dani Pedrosa dokonce v Mugellu zajel na rovince rychlostní rekord 349,3 km/h. Španěl zajel čtvrtý nejrychlejší čas a rád by vylepšil chování přední části stroje. Andrea Dovizioso byl na domácí půdě nakonec devátý.

Pedrosa byl rád, že konečně mohl absolvovat hodinový trénink, protože v Le Mans se kvůli dešti přerušovalo. "Podmínky na trati byly velmi dobré a časy docela rychlé. Pocit z motorky jsem neměl špatný, musíme zapracovat na brzdění, vjezdu do zatáček a změnách směru, protože v těchto oblastech nejsme tak silní," myslí si. "Ani já, ani motorka jsme ještě nevyužili svůj maximální potenciál. Přestože jsme pořád relativně daleko od nejrychlejších, věřím, že zítra můžeme snížit ztrátu."

Španěla překvapilo, že na hlavní rovince dosáhl rekordní rychlosti. "Top speed není nejdůležitější věc, takže se o rekord nestarám, klíčový je čas na jedno kolo," zdůraznil.

Stejně jako pro každého Itala v závodním poli, i pro Doviziosa je závod v Mugellu speciální. "Je to fascinující trať, jednak proto, že je obtížné si na ni zvyknout, a také proto, že je technická a psychicky velmi náročná," vysvětluje. "Opravdu potřebujete hodně energie, abyste tu jezdili rychle, a je obtížné se tu dostat okamžitě do rytmu a projíždět šikanami co nejrychleji."

Ital má stále problémy s řízením a změnami směru. "Naším cílem pro zítřejší ráno je zlepšit pocit z přední části. Získali jsme nějaké užitečné informace, takže budeme společně s týmem pracovat na zlepšení nastavení," dodal.

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz