Danimu Pedrosovi se v posledních třech letech v Estorilu dařilo

Španěl měl po Austrálii nějaký čas na zotavení operované klíční kosti a víkendem v Portugalsku zahájí bitvu o titul vicemistra světa. Andrea Dovizioso míří do Estorilu pro umístění na stupních vítězů.
Danimu Pedrosovi se v posledních třech letech v Estorilu dařilo

Španělský jezdec továrního týmu Hondy poprvé od zranění nastoupil do závodního víkendu v Austrálii, ale zdravotní stav a zejména povětrnostní podmínky mu jeho situaci vůbec neulehčily. Nemělo cenu riskovat pád a další zranění a proto se Pedrosa rozhodl nenastoupit do Velké ceny Austrálie. Od té doby uplynul nějaký čas, Pedrosa se nyní cítí mnohem silnější a bude bojovat na okruhu, kde v posledních třech letech bodoval umístěním na stupních vítězů.

„Tento víkend se vracíme na dráhu v Estorilu a pro mě by v podstatě měla být situace mnohem příznivější než v Austrálii,“ uvedl Dani Pedrosa. „Estoril není tak náročný jako Phillip Island a to by mi mělo pomoci v tom, abych se na motorce cítil dobře. Navíc jsem získal další čas na zotavení, což je pro mě jenom plus. Tento druh zranění potřebuje svůj čas a po dalších dvou týdnech mám radost, jak moc se rameno zlepšilo.“

„Minulé úterý jsem byl u lékaře na odstranění stehů a jizva vypadá dobře. Pracoval jsem na posílení svalstva a jsem nyní silnější, ale jak moc nebudu schopen posoudit až do té doby než si v pátek dopoledne sednu na motocykl,“ pokračoval Španěl. „Rovněž si myslím, že bude pro mě velkým pozitivem to, že jsou v pátek dva tréninky stejně jako v Aragonsku.“

„Z hlediska uspořádání okruhu má Estoril některá místa, kde se zvlášť intenzivně brzdí a jsou tam nerovnosti, ale skutečnost, že je tam víc zatáček na Klepněte pro větší obrázekpravou ruku než na levou, může být pro nás příznivá. Takže teď už se těším až tam budu spolu s týmem a uvidím, jak se cítím,“ řekl závěrem Dani Pedrosa.

Andrea Dovizioso měl v Austrálii neskutečnou smůlu, když na jeho stroji došlo v úvodu závodu k poruše tlumiče řízení, což mělo za následek jeho odstoupení. Předchozí dvě Velké ceny v Japonsku a Malajsii dokončil na druhém místě a v Estorilu Dovizioso neočekává nic jiného než další výrazný výsledek. Celkové třetí místo v mistrovství světa se mu po Austrálii hodně vzdálilo, ale šance, i když velmi malá, tu stále je.

„Na portugalskou Grand Prix míříme s potřebnou sebedůvěrou a myslím, že v Estorilu můžeme zaznamenat dobrý výsledek,“ uvedl Andrea Dovizioso. „V Japonsku a Malajsii jsme získali dvě druhá místa a v Austrálii jsme mohli rovněž skončit na stupních vítězů, takže není žádný důvod očekávat něco jiného v tomto víkendu.“

„Estoril je okruhem, kde se mi v minulosti podařilo dosáhnout dobrých výsledků a třebaže jsem byl loni sedmý, nebylo to odrazem našeho skutečného potenciálu. Samotný okruh je docela náročný, protože jeho uspořádání je pomalé a úzké, což klade vysoké nároky na ovládání výkonu stroje MotoGP. To znamená, že je důležité velmi dobře porozumět charakteru tratě a najít vhodný kompromis při nastavení stroje,“ řekl Dovizioso.


23. března | Andrea Dovizioso dnes slaví 33 let. odkaz
22. března | Sergio Garcia dnes slaví 16 let.
21. března | Riccardo Rossi dnes slaví 17 let.
10. března | Mladý Francouz musel do svého prvního závodu v MotoGP odstartovat z boxové uličky. odkaz
10. března | Quartararo měl problém hned na startu. odkaz