Davide Brivio opouští Suzuki

Po osmi letech spolupráce se týmový manažer Suzuki – Davide Brivio – rozhodl z týmu odejít.

Ital Davide Brivio se v paddocku světového šampionátu silničních motocyklů pohyboval více než dvacet let, z čehož od roku 2013 pracuje pro Suzuki. Loni se týmu podařilo získat titul mistra světa mezi jezdci i mezi týmy.

Po osmi letech u Suzuki se ovšem Brivio rozhodl tým opustit, protože přijal jinou zajímavou nabídku. Dle zahraničních médií se má jednat o nabídku od týmu Alpine F1 (Reanault), kde by měl zastávat funkci šéfa týmu.

Alpine možná získá významnou posilu z MotoGP

Alpine možná získá významnou posilu z MotoGP

„Nečekaně jsem obdržel novou nabídku a novou příležitost, kterou jsem se nakonec rozhodl využít“ sdělil Davide Brivio. „Bylo to těžké rozhodnutí. Nejtěžší bude opustit tuto báječnou skupinu lidí, se kterou jsem zahájil tento projekt, když se Suzuki vracela do šampionátu. A je těžké se rozloučit se všemi lidmi, kteří se za ta léta připojili k tomuto skvělému týmu. Z tohoto pohledu mi je smutno, ale zároveň se cítím velmi motivován pro tuto novou výzvu, což byl klíčové v rozhodování o tom, zda obnovím smlouvu se Suzuki nebo zahájím něco zcela nového,“ pokračoval Ital.

„Zisk titulu v MotoGP je něco, co zůstane v historických knihách Suzuki a vždy bude mít v mých životních vzpomínkách zvláštní místo. Chtěl bych velmi poděkovat celému vedení Suzuki za důvěru, kterou do mě od začátku vkládali. Chtěl bych poděkovat všem členům našeho týmu MotoGP, celé Suzuki a samozřejmě všem jezdcům, kteří v tomto období byli součástí týmu, zejména Joanovi a Alexovi, kteří udělali skvělou sezónu 2020,“ řekl dále Brivio.

„Joanův zisk titulu mistra světa je splněným snem pro mě i pro všechny lidi, kteří tvrdě pracovali a doprovázeli mě na této nádherné cestě. Přeji týmu Suzuki MotoGP to nejlepší, doufám, že výsledky v budoucnosti budou stále lepší a lepší a vždy budu fanouškem Suzuki. Děkuji moc Suzuki!“ dodal odcházející Brivio.

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře