De Angelis a Niccolo Canepa v barvách San Marina

V úterý proběhala oficiální prezentace týmu RSM Scot, který pojede pod vedením Cirana Mularoniho v třídě Moto2 s vlastními podvozky Scot a jezdci se zkušenostmi z MotoGP.

Jezdecké složení týmu je více než nadějné, protože oba, jak De Angelis tak Canepa mají zkušenosti z královské kubatury MotoGP. V sedlech 600ccm prototypů vlastní výroby se tak v letošním roce pokusí prorazit mezi špičku nové střední třídy.

Tým Scot bude v letošní sezoně závodit v barvách Republiky San Marino odkud pochází jak Alex De Angelis, tak šéf týmu Cirano Mularoni, který při slavnostním představení týmu uvedl: „Nad Alexem De Angelisem jsme už dlouho uvažovali, jako o jezdci pro náš tým. Chtěli jsme projekt San Marina v MotoGP, ale začínáme v nové třídě Moto2, což je v mistrovství něco nového a podle mého názoru to bude velmi zajímavá podívaná.“

„Spolu s Alexem je také Niccolo Canepa jezdcem, který zná velmi dobře čtyřdobé motocykly a jeho zkušenosti nebudou devizou pouze pro šampionát jako takový, ale také pro vývoj našeho prototypu,“ pokračoval Mularoni.

„Vytvořili jsme motocykl, který profituje z mnohaletých zkušeností v závodění na nejvyšší úrovni, ale zároveň nemůžeme podcenit delikátní proces post-produkčních testů,“ uvedl závěrem šéf týmu RSM Scot, jenž koncem tohoto týdne absolvuje poslední předsezonní test na okruhu v Jerezu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz