De Angelis byl opět rychlý, ale upadl

Elías měl potíže s nastavením.

Alex de Angelis i Toni Elías si musí pro příští sezonu shánět nové angažmá. Oba v tomto týdnu nemluvili o své pozici v týmu zrovna nejlépe. Na trati se však snaží v barvách stáje San Carlo Honda Gresini podávat i nadále co nejlepší výkony. De Angelis byl v dnešním tréninku na domácí Velkou cenu San Marina i přes svůj pád čtvrtý, Elías dvanáctý.

De Angelis byl velmi spokojen s nastavením. "Motorka nám už od prvního dne umožňuje jet rychle, což je odměna za tvrdou práci. Od prvního kola jsem se cítil skvěle, ale měli jsme trochu problémy s přilnavostí při plném náklonu," vysvětlil příčiny nehody. "Chlapi odvedli skvělou práci, když mi rychle opravili hlavní motorku. V závěru jsem vylepšil svůj čas. Je dobré, že máme solidní rychlost, ale ještě jsme nedosáhli maxima, takže je tu prostor pro další zlepšení."

Naopak Elías spokojen nebyl. "Okruh vyžaduje specifické nastavení, ale dnes to bylo špatné. Není to pro nás neobvyklá situace. Věřím v sebe i v tým. Dokážeme najít řešení," slibuje. "Jsem si jistý, že při radikálních změnách v nastavení se můžeme zlepšit hned zítra ráno."

Podle šéfa týmu Fausta Gresiniho de Angelis opět ukázal svůj talent a potvrdil, že se dokáže držet nejlepších jezdců. "Škoda toho pádu, ale je důležité, že neztratil sebedůvěru. A tým odvedl na stroji skvělou práci," chválil. Na adresu trápícího se Elíase dodal: "Jsem si jistý, že se může zlepšit. Můžeme se těšit na další dobrý víkend obou našich jezdců."

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře