De Angelis do Moto2 společně s týmem Scot

V příštím roce bude týmovým kolegou Itala Niccolo Canepy.
Klepněte pro větší obrázekAlex De Angelis se dlouho nedokázal smířit s odchodem z královské kubatury a hledal různé možnosti, jak si zajistit místo u některého z týmů MotoGP. Scot Racing byla pro něho velká příležitost, ale potom, co jim Honda zamítla pronájem prototypu RC212V všechny naděje skončily.

De Angelis ale u Scot Racingu bude závodit a v příštím roce pojede spolu s novým týmovým kolegou Niccolo Canepou s jejich 600ccm motocyklem třídy Moto2. V pondělí totiž motogp.com potvrdil, že s vedením týmu Scot Racing podepsal jednoletou smlouvu.

„V příštím roce budu závodit se Scot Moto2 v týmu, kde jsou prakticky všichni ze San Marina,“ řekl Alex De Angelis. „Ciranovo (šéf týmu Cirano Mularoni) sídlo týmu není víc jak pět set metrů od mého domova a rovněž jsem v posledních dvou letech u čtvrtlitrů spolupracoval s jejich hlavním mechanikem (Pietro Capara). Základ týmu je velmi povzbuzující.“

Alex De Angelis také nezapomněl dodat, proč uzavřel jen jednoletou smlouvu, když je s týmem tak spokojený. „Smlouva je pouze na jeden rok, protože cílem je samozřejmě co nejrychlejší návrat do MotoGP.“

Šéf týmu Scot Racing Cirano Mularoni k budoucí spolupráci s De Angelisem uvedl: „O Alexi De Angelisovi, jako potenciálním jezdci pro náš tým jsme uvažovali dlouho. Začínáme v Moto2 ve zcela nové třídě a s titulem Mistra světa (pro tým Scot Racing získal Hiroshi Aoyama), takže náš tým má zájem mít tu nejsilnější sestavu jezdců.“
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10:14 | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.
14. února | Sandro Cortese přestupuje do Supersportů. V Moto2 Němec skončil, protože tým Kiefer Racing, v němž měl jezdit, je v… odkaz
13. února | Pol Espargaro nebude testovat v Thajsku. Má za sebou úspěšnou operaci v bederní oblasti. Zranění bylo pravděpodobně… odkaz