De Angelis i Elías měli problémy s přilnavostí zadní pneumatiky

Lépe si dnes vedl jezdec ze San Marina.

Alex de Angelis i Toni Elías se ve Valencii loučí s týmem San Carlo Honda Gresini. Oba zároveň usilují o sedmé místo v konečné klasifikaci jezdců. Dnes se lépe dařilo jezdci ze San Marina, který zajel šestý nejrychlejší čas. Španěl měl po celý rok na různých tratích potíže s přilnavostí zadní pneumatiky a byl až čtrnáctý.

S přilnavostí zadní pneumatiky měl potíže i de Angelis, zejména na pravé straně pneumatiky. "Ale to je myslím stejné pro všechny. Tady ve Valencii se to první den dá očekávat. Měli jsme nějaké problémy s přední částí, které musíme vyřešit, ale jedná se jen o tři až čtyři drobnosti," uvedl. "Dnes jsme ale předvedli pozitivní start víkendu. Jsem spokojen."

Podle Elíase je na okruhu Ricarda Torma vždy těžké dosáhnout optimální přilnavosti. "Měli jsme s tím problém, stejně jako v řadě letošních závodů. Trápíme se se stabilitou v nájezdech do zatáček a s trakcí při výjezdu. Chladnější teploty nám určitě nepomáhají, především v pravotočivých zatáčkách," přiznal. "Jsem si jistý, že zítra budu konkurenceschopnější."

Šéf týmu Fausto Gresini byl spokojen s de Angelisovým výkonem. "Ještě má nějaké problémy k řešení, ale jsem si jistý, že podmínky na trati se v průběhu víkendu zlepší a jeho nastavení nepochybně také," věří bývalý italský závodník. "Toni má stejný problém, ale je na tom o trochu hůř, takže na tom musíme tvrdě zapracovat, protože je to pro něho důležitý závod."

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz