De Angelis se snaží zůstat v MotoGP

Jedná s týmy Scot, Tech 3, Pramac a FB Corse.
Alex De Angelis má před sebou poslední čtyři závody v barvách týmu San Carlo Honda Gresini. Smlouvu s Gresiniho skupinou už pro sezonu 2010 podepsali jezdci Marco Melandri a Marco Simoncelli a tak je osud jejich současných dvou závodníku stále více méně nejasný.

Rodák ze San Marina De Angelis od německé Grand Prix podával velmi dobré výkony, když na Sachsenringu bral body za páté místo, v Donington Parku za čtvrté a vše vyvrcholilo jeho premiérovým umístěním na stupních vítězů, když v americkém Indianapolisu projel cílem jako druhý v pořadí.

Po úspěchu v Americe následovala pro De Angelise domácí Velká cena San Marina, která ovšem znamenala úplnou pohromu, když v prvním kole havaroval a navíc zapříčinil pád dvou dalších jezdců Colina Edwardse a Nicky Haydena. Tento incident mu určitě nepomohl zlepšit pozici ve vyjednávání, ale stále to je jezdec, kterému patří osmé místo v průběžném hodnocení šampionátu.

„Snažím se zůstat v MotoGP a pokud to nevýjde tak půjdu mezi superbiky,“ řekl v rozhovoru pro motogp.com Alex De Angelis. „V této chvíli jsem v kontaktu se všemi týmy, které zatím nemají uzavřenou soupisku jezdců pro sezonu 2010, to znamená Scot Racing, Monster Tech 3 a Pramac Racing.“

„Mým cílem je najít nejlepší tým aniž bych konkrétně něco preferoval, i když pokud bych jel na Hondě tak samozřejmě nebudu začínat znovu od začátku, protože jsem na tento motocykl zvyklý,“ pokračoval De Angelis.

Pro De Angelise ještě není nic ztraceno, protože o něho již projevil zájem nový tým, který by měl v roce 2010 postavit na startovní rošt svůj zcela soukromý motocykl. „Rovněž jsem v současné době v kontaktu s novým týmem FB Corse, kteří mi volali zda jsem pro příští sezonu volný, ale zatím jsme ve velmi ranném stádiu jednání ohledně vzájemné spolupráce.“

„Věřím, že do příštího týdne věci pokročí o něco dále a budu tak schopný své další plány potvrdit v Portugalsku. Mým úmyslem je jezdit v MotoGP, ale mám také nějaké vážné nabídky od superbiků. Prozatím nepřemýšlím o závodění v třídě Moto2 a třebaže jsem už dostal nějaké nabídky, nebylo to nic konkrétního,“ řekl závěrem Alex De Angelis.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz