De Angelise zdrželi Capirossi s Talmácsim

Elías závěr protaktizoval.

Ani jeden z jezdců týmu San Carlo Honda Gresini se v kvalifikaci na Velkou cenu Nizozemska nevešel do první desítky. Alex de Angelis, kterého v posledním rychlém kole zdrželi pomalejší jezdci, odstartuje z jedenáctého místa, Toni Elías z patnáctého.

De Angelis byl se svým výkonem docela spokojen. "Je smůla, že se mi v posledních několika zatáčkách rychlého kola připletli do cesty Capirossi a Talmácsi. Vím, že jsem mohl být mnohem rychlejší. Jsem si jistý, že Loris to neudělal schválně, ale je dost zkušený a byla to jeho chyba," nechal se slyšet rodák ze San Marina. Dodal, že naštvaný není, jen frustrovaný. "Mohl jsem se dostat před de Punieta a možná i před Toselanda, takže bych se posunul o řadu, což by bylo dost důležité." De Angelis si pochvaloval, že se mu podařilo zajet se závodními pneumatikami čas 1:38 min. Obává se však, že bude pršet.

Frustrován byl také Elías. "Upřímně řečeno, všechno šlo dnes lépe, ale nakonec jsem to zpackal. Udělal jsem špatné rozhodnutí. Je to moje chyba, že jsme na patnácté pozici, což není dostatečně dobré. Chci se omluvit týmu," kál se Španěl. "Doufal jsem, že se v posledních kolech za někým vyvezu, pak jsem někoho našel, ale klesla mi teplota pneumatik, takže nepracovaly, jak by měly. To bylo v posledním kole. Nemůžeme nic dělat. Jediná možnost je mít dobrý start a získat tolik pozic, kolik bude možné."

Šéf týmu Fausto Gresini ví, že tým čeká hodně práce. "Jsem pochopitelně zklamán, ale budeme nadále pokračovat v tom, co děláme. Vím, že výsledky přijdou," věří. "Všichni na sebe musí vzít odpovědnost, včetně mě, abychom zajistili, že naši jezdci půjdou nahoru a budou jezdit na úrovni, která odráží skutečný potenicál našeho týmu a strojů, které máme k dispozici."

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

11:35 | Niccolo Antonelli dnes slaví 22 let.
21. února | Francesco Bagnaia pojede příští rok v MotoGP u týmu Pramac Racing.
21. února | Tým Repsol Honda představil svůj motocykl pro rok 2018: odkaz
21. února | Již je to oficiální. Folgera nahradí Syahrin.
18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz