De Puniet byl tentokrát blízko umístění na stupních vítězů

Francouz téměř celý závod královské kubatury odjel na dráze Silverstonu druhý za vedoucím Lorenzem, ale v závěru mu postupně vypovídala službu přední pneumatika a cílem nakonec projel šestý.

De Puniet ale není zklamán. Je naopak potěšen skutečností, že bojoval o pozice na stupních vítězů. To že zvolili měkkou směs pro přední pneumatiku bere jako správné rozhodnutí, protože během víkendu tato kombinace fungovala perfektně. V den závodu byla prostě teplota asfaltu o něco vyšší a to nakonec rozhodlo.

Nicméně to nic nemění na faktu, že jezdci LCR Hondy stále patří šestá pozice v průběžném hodnocení, kde má nyní šestačtyřicet bodů. V Assenu můžeme od Francouze očekávat podobný výkon, protože jeho mechanici zřejmě přišli na recept, jak správně nastavit letošní model Hondy RC212V.

„Byl to dobrý závod a já se v něm bavil, ale stejně jako v Mugellu jsem skončil za vedoucí skupinou. Je to škoda, ale každopádně se cítím spokojeně,“ uvedl po závodu na jihu Anglie Randy De Puniet. „Podařilo se mi dobře odstartovat z první řady a mohl se plně spolehnout na svůj stroj, který byl konzistentně rychlý po celý víkend.“

„Ve čtvrtém kole mi začal ujíždět předek, protože jsme jeli na měkké směsi (což byla správná volba), ale pravděpodobně dnes byla teplota dráhy o něco vyšší než v posledních dvou dnech. Dobře jsme si tu zazávodili a já osobně jsem velkým příznivcem tohoto nového okruhu,“ pokračoval De Puniet.

„Chlapi mi připravili neuvěřitelný stroj a může nám být ke cti, že jsme bojovali o pozice na stupních vítězů. Podle mého názoru jsme tento týden podnikli další výrazný krok kupředu a uděláme vše proto, abychom si udrželi šesté místo v průběžném hodnocení šampionátu,“ řekl závěrem De Puniet.