De Puniet si před testem v Kataru věří

Francouzský jezdec týmu LCR Honda si začíná v přípravě na sezonu 2010 postupně zvykat na novou RC212V a spolu s týmem v Malajsii v mnohém pokročili, ale zatím to bylo na jedenáctou pozici.

Technici HRC spolu s techniky týmu francouzského jezdce další vývoj RC212V založili na využití informací, které tu získali před několika týdny při jejich letos první návštěvě okruhu v Sepangu. Randy De Puniet zajel v průběhu testu celkem sto čtyřiatřicet kol a svůj čas si zlepšil o 1,6 sekundy.

„Když vezmeme do úvahy oba dny, tak se nám podařilo pokročit s nastavením odpružení, což byl náš hlavní problém, když jsme tu byli naposledy před několika týdny,“ uvedl Francouz De Puniet. „V podstatě jsme pracovali na tom, abychom našli základní strojové nastavení s využitím dat, která jsme tady získali dříve. S výsledkem druhého testu jsem spokojený stejně jak s časem, který jsem zajel v pátek.“

„Mohlo to být dokonce lepší (možná o půl sekundy), protože jsme ke konci testu našli lepší nastavení  tlumení, ale zůstaly už jen použité pneumatiky. Také jsem zajel simulaci závodu a na motorce se teď  cítím mnohem lépe potom, co jsme pokročili ve vyvážení stroje a rozložení hmotnosti.“

„Samozřejmě je tam ještě spousta práce, ale teď už si mnohem víc věřím do dalšího testu v Kataru,“ uvedl Randy De Puniet, který si v předsezonní přípravě zatím nedokázal zajet pro čas, který by znamenal umístění v první desítce.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz