De Puniet srovnával dva rámy, Capirossi se ještě necítí ve formě

Randy de Puniet zkoušel starší i novější rám. Se starším upadl, nový mu naopak sedl a chce ho nasadit i v další fázi víkendu. Lorise Capirossiho pořád bolí rameno.
De Puniet srovnával dva rámy, Capirossi se ještě necítí ve formě

Ani jeden ze závodníků stáje Pramac Racing se v kombinaci nejrychlejších časů z obou pátečních volných tréninků na Velkou cenu České republiky nevešel do první desítky. Rekonvalescent Randy de Puniet zajel na Masarykově okruhu třináctý a Loris Capirossi se stále bolavým ramenem patnáctý čas.

De Puniet porovnával nový a starý rám. Podle jeho inženýra Marka Rigamontiho mu nová verze vyhovovala víc. Se starší dokonce odpoledne upadl, když mu uklouzlo přední kolo. "Proto jsme mohli nasbírat jen limitované množství informací. Nový rám je ale znatelně lepší. Teď musíme motocykl dál zlepšovat, máme nějaké nápady, vyzkoušíme je zítra ráno v tréninku," dodal Rigamonti.

Francouzský jezdec se stále ještě necítí ve stoprocentní kondici. "Mezi ránem a odpolednem jsme nezměnili příliš mnoho věcí. Udělali jsme ale rozhodnutí, který rám pro nás bude vhodnější," uvedl. "Nový přinesl lepší dojem než ten, který jsme použili v úvodní části sezony. Myslím a doufám, že s malými změnami, které zkusíme zítra, dokážu snížit ztrátu na jezdce, kteří jsou v top ten."

Veterán Capirossi má Brno rád, ale ani jemu se nedařilo. "Ve srovnání s ránem jsme spokojenější, protože jsme dokázali vyřešit problémy s přední částí. Můžu jet rychleji, ale teď se musíme soustředit na naši práci na zadní části motocyklu," vysvětloval Ital. "Jsem realista. Máme možnosti, které zítra vyzkoušíme. Mohli bychom udělat pěkný pokrok. Jsme velmi blízko ostatním. I když nejsem v nejlepší formě, mohu se oproti dnešku zlepšit."

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 24 let. odkaz
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 26 let. odkaz
6. ledna | Iker Lecuona dnes slaví 21 let. odkaz
12. prosince | Filip Salač dnes slaví 19 let.
10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 30 let.