De Puniet startoval až čtrnáctý, ale nakonec získal deváté místo

Francouze trápily problémy s přilnavostí.
Klepněte pro větší obrázekV závodu Velké ceny Spojených států, byl jezdec týmu LCR Hondy Randy De Puniet pod blankytně modrou oblohou okruhu v Kalifornii v první desítce. Francouz si z Ameriky odveze body za deváté místo a v celkovém hodnocení mu nyní patří stejné umístění.

„S výsledkem jsem celkem spokojený, protože je těžké očekávat něco lepšího, když startujete z čtvrté řady a navíc na takové technické dráze s převýšením,“ řekl úvodem Randy De Puniet.

V kvalifikaci se potýkal s problémem přilnavosti zadní pneumatiky a díky tomu také do závodu startoval až ze čtrnácté pozice na startovním roštu. Během dvaatřiceti kol si dobrým výkonem upevnil pozici v první desítce, ale s výkonem technického kompletu nebyl spokojený.

„Od pátku zápolíme s problémy se zadní přilnavostí, snažili jsme se to dát do pořádku, ale v závěru závodu nebyl motocykl vůbec stoprocentní,“ pokračoval. „Můj start nebyl nejlepší a v prvních kolech byl provoz, ale později jsem se dostal do toho správného rytmu a předjel několik jezdců.“

„Rozhodli jsme se jet na měkké zadní pneumatice, což byla dobrá volba pro začátek závodu, ale přilnavost zadní pneumatiky se začala už po deseti kolech snižovat,“ řekl Francouz. „Je to pro mě a tým další produktivní výsledek, protože mi teď v šampionátu patří devátá příčka.“

V Laguně Seca jeli jezdci královské kubatury před šestačtyřiceti tisící diváky a závod vyhrál Dani Pedrosa před Valentinem Rossim a Jorge Lorenzem. Randy De Puniet si na konto připsal další umístění v první desítce a v Německu se bude snažit o další zlepšení.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

23. února | Niccolo Antonelli dnes slaví 22 let.
21. února | Francesco Bagnaia pojede příští rok v MotoGP u týmu Pramac Racing.
21. února | Tým Repsol Honda představil svůj motocykl pro rok 2018: odkaz
21. února | Již je to oficiální. Folgera nahradí Syahrin.
18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz