Dělící stěna v boxech Tech 3 zůstává i po odchodu Toselanda

Podle Poncharala se tak jezdci vzájemně neruší.
Satelitní tým Yamahy Monster Tech 3 se závodem v poslední Grand Prix sezony 2009 po dvou letech rozloučil s Jamesem Toselandem a novým týmovým kolegou Colina Edwardse se stal jeho krajan Ben Spies, současný světový šampion mistrovství produkčních motocyklů.

Bylo všeobecně známo, že vztahy mezi Edwardsem a Toselandem nebyly v uplynulém roce nejlepší. Problém nastal po skončení sezony 2008, když Colin Edwards odletěl domů trávit dovolenou a v Tech 3 došlo k výměně hlavních mechaniků obou jezdců. To se Edwardsovi vůbec nelíbilo a začátkem sezony 2009 vyrostla v boxech francouzského týmu dělící stěna mezi stáním Toselanda a Edwardse.

S příchodem Bena Spiese získal Edwards týmového kolegu, s kterým teď vychází velmi dobře. Spies mu totiž více méně zajistil svým výkonem v posledním podniku sezony ve Valencii pátou příčku v šampionátu a nemohl se tak lépe uvést do týmu než právě takovým způsobem. Nicméně po odchodu britského závodníka dělící příčka v boxech Tech 3 zůstane i nadále.

Situaci ohledně stávajícího rozdělení boxů u Monster Tech 3 komentoval pro crash.net šéf týmu Hervé Poncharal, když řekl: „Za prvé, naše zeď je jen poloviční, protože můžete projít z jedné garáže do druhé aniž by jste museli vyjít ven, což není ten případ u ostatních.“

„V současnosti jsou oba, Colin a Ben nejlepšími kamarády, takže to absolutně nemá co dělat s atmosférou uvnitř týmu,“ pokračoval Poncharal. „Má to své opodstatnění. Všichni potřebují pracovat v klidném prostředí. Nechcete, aby pozvaní lidé jednoho jezdce rušili toho druhého a také je to lepší pro větší zviditelnění sponzorů.“

„Letos to fungovalo velmi dobře a nemá to vliv na vztahy mezi jezdci. S tím to nemá nic společného,“ řekl Poncharal. „Je to o větší profesionalitě a způsobu jakým pracujeme. Každý jezdec se potřebuje koncentrovat na to co dělá. Méně lidí a menší pohyb kolem jezdce tomu jen napomáhá a to zvlášť během tréninků.“

V boxech tovární Yamahy je dělící příčka už od roku 2008, když do týmu přišel Jorge Lorenzo a Valentino Rossi jel poprvé na pneumatikách Bridgestone. Nicméně po přechodu na jednotné pneumatiky v roce 2009 u Fiat Yamahy rozdělení stání obou jezdců zůstalo.

V případě tovární stáje Hondy byly boxy Repsolu rozděleny jen část sezony 2008 a to ze stejného důvodu jako u Fiat Yamahy, protože Dani Pedrosa v polovině roku vyměnil francouzské pneumatiky Michelin za japonské Bridgestony.
10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz