Denning: GSV-R 2009 je lepší než v minulém roce

Šéf týmu Suzuki je spokojený s výkonem letošního motocyklu.
Šéf týmu Suzuki MotoGP Paul Denning je spokojen jakým způsobem se podařilo technikům japonské továrny připravit letošní model motocyklu GSV-R. I když v Kataru oba jejich jezdci Loris Capirossi a Chris Vermeulen nefigurovali na špici výsledkových listin, jak tomu bylo v Malajsii, přesto u Suzuki panuje spokojenost.

„Motocykl je mnohem stabilnější a snadněji ovladatelný, takže to je zlepšení ve srovnání s minulým rokem,“ uvedl Paul Denning. „Máme základ a to je to nejdůležitější.“

„Samozřejmě jsme nebyli tak konkurenceschopní jak v Malajsii, ale tento test přesto nebyl špatný. Jsme mnohem blíž nejrychlejším jezdcům, takže v tomto případě nebyl test nejvydařenější, ale přijatelný,“ řekl po třídenním testu v Kataru Denning.

V testu na závodním okruhu Losail jsme mohli vidět oba jezdce mezi nejlepšími šesti, ale oba se rovněž během testu nevyhnuli drobným nehodám, které zapříčinily obtížné podmínky na trati.

Denning jejich potíže na okruhu vtipně okomentoval slovy: „Tady jsme právě testovali, jak odolní jsou jezdci vůči pádům. Ale vážně, z technického hlediska test sloužil k potvrzení a ověření stavu věcí, které jsme zkoušeli v Sepangu.“

Na zlepšení maximální rychlosti, která je nyní stěžejním bodem v přípravě na první závod sezóny, budou jezdci Suzuki pokračovat v posledním předsezonním testu na jihu Španělska v Jerezu.
10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz