Déšť v závěru testu překazil Haydenovi rychlé kolo

Počasí jezdcům tovární Ducati ovlivnilo jejich testovací program druhého dne, ale Casey Stoner nakonec zajel druhý nejlepší čas a Nicky Hayden byl zase nejrychlejším na mokré dráze a celkově skončil osmý.

Nicky Hayden využil příležitosti testovat na mokré dráze okruhu v Sepangu, kde spolu s týmem pracovali na nastavení jeho GP10 pro mokré podmínky. Naopak Casey Stoner dal přednost až odpolední části testu, když už byla dráha suchá. S novým motocyklem je spokojený stejně jako se svým zdravotním stavem, jenž důkladně prověřily tropické teploty.

„S testem jsme spokojeni,“ řekl Casey Stoner. „Dneska opravdu nešlo dobře začít kvůli dešti a mokré dráze, což nás zdrželo několik hodin, ale když nakonec dráha oschla, byli jsme schopni pokročit kupředu. Rozhodně jsme zlepšili nastavení motocyklu testováním určitých věcí s kyvným ramenem.“

„Časy na kolo zatím nejsou takové jaké chceme a musíme pracovat na tom, abychom umazali několik desetin na tvrdých pneumatikách, ale jet konzistentně časy na úrovni 2:01,9s nebo 2:02,0s na kolo je slušná rychlost.“

„Vzhledem k tomu, že nyní používáme jiný motor než tomu bylo v posledních třech letech a některé další nové díly, potřebujeme ještě z toho vytěžit to nejlepší, ale určitě nemůžeme být s tím, kde jsme nespokojeni,“ řekl závěrem Casey Stoner.

Nicky Hayden zajel osmý čas na kolo, ale mohlo to být ještě lepší. Ke konci na svou GP10 obul nové pneumatiky a vyrazil zajet rychlé kolo, ale bohužel mu v té době začalo znovu pršet a bylo po nadějích na zlepšení. Jinak je Američan s výsledky dvoudenního testu spokojen.

„Jsem spokojený, ale mohl bych být spokojenější,“ uvedl po testu v Sepangu Nicky Hayden. „Poslední dva dny utekly jako voda a počasí nám zrovna nepomohlo, abychom z času, který jsme měli na dráze k dispozici vytěžili maximum.“

„Každopádně se nám dnes dopoledne nabídla příležitost najít nastavení na mokro pro nové přední vidlice a motor. Když jsme pak později vyjeli na suchou dráhu, okamžitě jsem cítil oproti včerejšku zlepšení, nastavili jsme solidní rychlost, ale dále se pak už nezlepšili,“ řekl Nicky Hayden.

10:24 | Marco Simoncelli by dnes slavil 31 let.
17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.