Díra v ruce, naražené rameno, Rossi ale zůstává optimistou

Tovární Ducati může být spokojená s výkonem Američana Nicky Haydena, který byl v pátek šestý nejrychlejší, obavy ale panují v případě Valentina Rossiho. Ital skončil třináctý a absolvoval nepříjemný pád.
Díra v ruce, naražené rameno, Rossi ale zůstává optimistou

Nejlepším jezdcem italské Ducati byl v pátek Nicky Hayden, který víkend na Sachsenringu zahájil opravdu dobře. Američan skončil šestý v pořadí a na nejrychlejší čas dne ztratil 0,657 sekundy. V sobotu je Američan připraven využít této příznivé situace a zajet si pro co nejlepší postavení na startovním roštu.

„Dnes jsme měli po hodně dlouhé době celý den stabilní počasí, což vám podstatně usnadní práci s testováním,“ řekl Nicky Hayden. „Dopoledne jsme absolvovali opravdu dobrý trénink. Od výjezdu na dráhu jsem byl silný a zůstal po celou dobu v první pětce. To nebylo vůbec špatné. V obou trénincích jsme pokaždé zrychlili po drobné úpravě a při použití stejné sady pneumatik skrz celý trénink.“

„Odpoledne jsme sice zlepšili náš čas, ale zdá se, že to bylo celkem komplikované. Ke konci jsme zkoušeli pár věcí, které vypadaly dobře, ale možná budeme potřebovat trošku více času na nastavení. Uvidíme, co se nám podaří připravit přes noc a jak na tom budeme zítra,“ řekl závěrem Američan Nicky Hayden.

Valentino Rossi dnes poměrně těžce havaroval, musel na vyšetření do mobilní kliniky, ale vrátil se zpátky do boxů a dopoledne byl čtrnáctý. V  druhém tréninku se stačil zlepšit a v kombinaci časů úvodní dvojice tréninků na Velkou cenu Německa, skončil třináctý v pořadí. Nejhorší obavy jsou z možného poškození operovaného ramene, ale Rossi je optimistou a věří, že v sobotu bude vše v pořádku.

„Při nehodě z dnešního dopoledne jsem si udělal díru v pravé ruce, která vypadá jako malá lekce anatomie, protože skrz ni můžete vidět až na sval, ale rovněž jsem si narazil rameno. Je to pravé rameno, které jsem měl operované a teď mě trošku bolí,“ uvedl Valentino Rossi. „Není to nic hrozného a já tím dnes opravdu nebyl příliš ovlivněn. Doufejme, že to samé bude platit i zítra a to hlavně u ramene.“

„Hodně času jsme ztratili prací na nastavení a také tím, že jsem v druhém tréninku zůstal viset na dráze. Nebylo to kvůli technické poruše, ale po nehodě tam zůstal kamínek a jednotka motor zastavila,“ pokračoval Rossi. „Myslím, že zítra se dokážeme zlepšit, protože pracujeme na nastavení, které je tak napůl mezi Mugellem a standardem, což by pro tuto dráhu mělo být dobré.“

„V této chvíli v některých sekcích okruhu ztrácíme hodně času, protože i když je zadní část GP11.1 mnohem stabilnější při akceleraci, což je důležité, ještě jsme pořád nenašli správné vyvážení pro předek. Pokud se nám podaří najít ten správný kompromis, dokážu jezdit mnohem lépe,“ řekl závěrem Valentino Rossi.

Klepněte pro větší obrázek


9. srpna | Brad Binder slaví své první vítězství v MotoGP. Byl to jeho teprve třetí závod v této kategorii. odkaz
9. srpna | Jeden blíže nespecifikovaný zaměstnanec Dorny byl pozitivně testován na covid-19. Dotyčný nemá žádné příznaky a nyní se nachází v izolaci v brněnském hotelu. Izolováni byli i lidé, s nimiž došel do bližšího kontaktu.
7. srpna | Luis Salom by dnes slavil 29 let.
4. srpna | Marc Márquez nakonec v Brně nepojede. Nahradí jej Stefan Bradl.
4. srpna | Marc Márquez musel na další operaci. Více informací zde: odkaz