Divoké karty na GP Valencie

Do posledního závodu sezóny se několik jezdců vydá na divokou kartu. Nyní si je stručně představíme.

Ve všech třech třídách se ve Valencii představí i jezdci, které běžně v závodech mistrovství světa nevídáme. Tito závodníci vyrazí na tzv. divokou kartu.

MotoGP

V královské kubatuře se potřetí v letošní sezóně objeví testovací jezdec Ducati – Michele Pirro. Letos v Mugellu startoval Pirro z osmé pozice a závod dokončil na šestém místě. Druhý start absolvoval Pirro v Misanu, kde se kvalifikoval jako pátý jako nejlepší jezdec Ducati. Jeho závod však skončil předčasně kvůli technickým potížím.

Pirro je divákům známý i z minulých let. Poprvé se v mistrovství světa objevil v roce 2003 v kategorii 125 ccm při GP Itálie. Později jezdil i v kategoriích Moto2 a MotoGP. Na svém kontě má Ital i jedno vítězství z kategorie Moto2. Tuto výhru vybojoval v roce 2011 právě ve Valencii. O rok později se Pirro ve Valencii dopravil do cíle závodu MotoGP na páté příčce s motocyklem CRT FTR-Honda. Loni a předloni vybojoval s Ducati ve Valencii pokaždé umístění v první desítce.

Moto2

V prostřední třídě uvidíme dokonce dva závodníky startující na divokou kartu. Prvním z nich je Ital Federico Fuligni. Pojede u Team Ciatti. Letos se tento závodník objevil v Aragonii, kde dojel jako čtyřiadvacátý. Jedná se o závodníka, který se účastní závodu FIM CEV Repsol.

Ani druhý jezdec na divokou kartu v Moto2 není úplně neznámý. Loni odjel tři závody Moto2 a předloni se představil dvakrát (v téže kategorii). Nejlépe dojel osmnáctý loni v Le Mans. Tímto závodníkem je Francouz Lucas Mahias – účastník závodů World Supersport. Ve Valencii pojede Mahias s experimentálním rámem Transfiormers.

Moto3

V nejslabší kubatuře uvidíme zcela nového závodníka. Je jím Nicolò Bulega. Ital 16. října oslavil šestnáct let. Patří do Rossiho akademie VR46 Riders Academy. Aktuálně je vedoucím jezdcem juniorského šampionátu Moto3. Nyní je již jisté, že tento mladý dlouhovlasý závodník bude příští rok pravidelným účastníkem světového šampionátu v kategorii Moto3 u týmu SKY Racing Team VR46.