Dnes budou v Ženevě projednávat změny v MotoGP

Výsledek jednání vejde v platnost od nadcházející sezony.
V Ženevě dnes budou rozhodovat o tom, jakým způsobem bude světový šampionát závodů silničních motocyklů čelit následkům celosvětové ekonomické situace.

Komise Grand Prix bude ve Švýcarsku detailně projednávat změny, které po odsouhlasení vejdou v platnost už v nadcházející sezoně. Dá se očekávat, že se to bude týkat zejména pátečních dopoledních tréninků, které budou zrušeny. Podle Motorcycle News tato změna nebude určena jen pro MotoGP, ale pro všechny kubatury světového šampionátu.

U zbývajících tréninků a kvalifikace se zkrátí doba trvání z jedné hodiny na pětačtyřicet minut včetně královské kubatury.

Otázka životnosti motorů se promítne do období po Velké ceně České republiky, kdy si budou muset jezdci a jejich týmy ve zbývajících osmi Velkých cenách vystačit s pěti pohonnými jednotkami.

Další změny v pravidlech pro rok 2010 bude projednávat Asociace výrobců sportovních motocyklů už příští měsíc v Kataru během Oficiálního testu MotoGP. Předmětem jednání bude pravděpodobně omezení testování během zimy na osm dní, kompletní zrušení pátečních volných tréninků, zrušení náhradních motocyklů a jeden motor na tři Velké ceny.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz