Dnešní oficiální prohlášení Kawasaki Melandriho nešokovalo

V současnosti je italský jezdec spolu s Hopkinsem bez práce.
Těžko říct, zda letošní devátý leden bude černým pátkem v historii MotoGP nebo naopak dnem, kdy všichni společně napnou síly k tomu, abychom už na startovním roštu v Kataru viděli stát všech plánovaných devatenáct motocyklů. V této chvíli to jen stěží odhadneme.

Dnešní den je každopádně ve znamení smutného ukončení nadějí Marca Melandriho, který dostal možnost v sedle Kawasaki znovu dokázat, že je kvalitním a talentovaným jezdcem.

Přestože dnes časně ráno přišlo z Japonska oficiální potvrzení o ukončení aktivit Kawasaki ve světovém šampionátu MotoGP, nebyl jejich italský jezdec zaskočen a už vůbec ne překvapen. Melandri řekl, že od okamžiku, kdy se dva dny před koncem roku dověděl, že něco takového Japonci plánují tak věřil, že to nakonec i udělají.

Alberto Vergani, manažer Marca Melandriho pro Motorcycle News uvedl: „Dnešní oficiální prohlášení nás vůbec nešokovalo. Nebylo to neočekávané a od začátku jsme si mysleli, že Kawasaki svůj plán dále nezávodit uskuteční. Marco je zklamaný, ale snaží se zůstat pozitivní.“

Co bude s týmem Kawasaki je zatím ve hvězdách. Jorge Martinéz a teď již bývalý šéf tovární Kawasaki Michael Bartholemy určitě jen tak vše nevzdají a budou hledat cesty a možnosti, jak dostat z Japonska připravené stroje Ninja ZX-RR, které čekají na plánované testy v Malajsii.

„Nemáme žádnou představu, co se teď bude dít,“ pokračoval Melandriho manažer. „Je to jak nějaký film, kde jsme zatím neviděli konec. Myslím si, že je to jen jeho první část.“

„Koluje teď hodně spekulací o Asparovi a Bartholemym, ale my nemáme žádné náznaky o tom, co by se mohlo stát,“ řekl závěrem Vergani.

Koncem roku 2008 podepsal Melandri s vedením Kawasaki dvouletou smlouvu a dnes nemá motocykl, tým ani naději na nějaké další angažmá v MotoGP. Nehezký osud nepotkal jen Melandriho, ale také jeho týmového kolegu Johna Hopkinse, jenž pro ´zelený tým´už jednu sezónu odjel a na jehož vyjádření, k dnešnímu oficiálnímu oznámení o odchodu Kawasaki z MotoGP, se zatím stále čeká.

11:56 | Valentino Rossi dnes slaví 40 let: odkaz
9. února | What’s a weekend without a fresh meme? 😉 @MotoGP @Rins42 #SUZUKing odkaz
9. února | Takaaki Nakagami dnes slaví 27 let. odkaz
8. února | Petrucci dnes zajel rekordní kolo v Sepangu. odkaz
7. února | Jak se vzájemně znají Fabio Quartararo a Franco Morbidelli - video: odkaz