Donington Park získal od FIM povolení k pořádání závodů MS

Kontrola bezpečnosti okruhu proběhla na výbornou.
Dneska měli organizátoři závodů motocyklů v Donington Parku svůj den ´D´, protože na bezpečnostní inspekci jejich okruhu přijel zástupce Mezinárodní motocyklové federace Claude Danis. Ten naštěstí shledal spornou únikovou zónu z hlediska bezpečnosti v pořádku a Donington obdržel od FIM potřebnou licenci pro pořádání motocyklových závodů.

Sporná úniková zóna v zatáčkách McLeans a Coppice, ale nebyla zdá se jediným problémem okruhu v Leicestershire. Náročná přestavba závodního komplexu si vyžádala zrušení některých domácích závodů, ale hlavně došlo ke sporu mezi majiteli okruhu rodinou Wheatcroftovou a promotérem závodu Donington Ventures.

Problémy s vlastníky a v neposlední řadě také s FIM ohledně zmenšení bezpečnostní zóny bylo zlým snem a noční můrou všech, kteří se podíleli na organizování britského kola superbiků a Moto GP. Všechny je to stálo spoustu bezesných nocí, ale nakonec došlo jak k dohodě mezi rodinou Wheatcroftovou a DVL, tak dnešní inspekce Claude Danise Doningtnu dala povolení na své dráze pořádat závody motocyklů.

Šéf okruhu v Doningtonu Simon Gillett s potěšením přivítal výsledky kontroly FIM a je rád, že oba podniky světového mistrovství motocyklů také letos přivítají na jejich závodní dráze. „Je to skvělá zpráva pro všechny v Donington Parku a pro všechny fanoušky,“ řekl Gillett.

„Prodej vstupenek pro oba naše podniky závodů světového šampionátu je velmi pozitivní a chtěli bychom tak poděkovat fanouškům, kteří nám zůstali věrni a věřili nám tím, že kupovali vstupenky.“

„Prodali jsme na superbiky o padesát procent víc vstupenek než tomu bylo v této době před rokem a prodej lístků na Moto GP zůstává na stejné úrovni,“ řekl Simon Gillett a závěrem dodal: „Rád bych poděkoval FIM za jejich pozitivní pracovní vztah, který jsme až doteď měli a těším na další spolupráci s nimi v budoucnu.“

10:42 | Brad Binder dnes slaví 25 let. odkaz
9. srpna | Brad Binder slaví své první vítězství v MotoGP. Byl to jeho teprve třetí závod v této kategorii. odkaz
9. srpna | Jeden blíže nespecifikovaný zaměstnanec Dorny byl pozitivně testován na covid-19. Dotyčný nemá žádné příznaky a nyní se nachází v izolaci v brněnském hotelu. Izolováni byli i lidé, s nimiž došel do bližšího kontaktu.
7. srpna | Luis Salom by dnes slavil 29 let.
4. srpna | Marc Márquez nakonec v Brně nepojede. Nahradí jej Stefan Bradl.