Doohan a Whincup pojedou za Austrálii v Poháru národů ROC

Letos je světové finále Závodu mistrů v čínském Pekingu.
Legenda australského motocyklového sportu Mick Doohan, jenž získal v královské kubatuře světového šampionátu silničních motocyklů v letech 1994 až 1998 pět titulů mistra světa se znovu postaví na závodní dráhu, aby se zúčastnil Závodu mistrů ´Race of Champions´ (ROC) v čínském Pekingu.

V prostorách stadionu Bird's Nest (Ptačí hnízdo) bude Doohan spolupracovat se svým krajanem Jamie Whincupem, úřadujícím australským šampionem seriálu V8 Supercars, v národním kole Závodu mistrů ROC, které proběhne třetího listopadu. Oba jezdci hned druhý den také vystoupí v závodu ROC určeném pro jednotlivce.

„Závod mistrů je opravdu zábavná soutěž,“ řekl Mick Doohan. „V červnu jsem jel v Portugalsku ROC Legend a hodně si to užil, takže se teď opravdu těším až se zúčastním světového finále v Pekingu. Dokážu si představit, jak dobré to asi bude! V osobě Jamie Whincupa mám pro Pohár národů ROC skvělého týmového kolegu, takže se budeme snažit do toho vložit maximum, abychom pro Austrálii vyhráli titul.“

Mick Doohan je dalším slavným jménem z prostředí motocyklových závodů, který se tohoto podniku zúčastní. Závod mistrů už absolvovali jezdci jako šestinásobný mistr světa MotoGP Valentino Rossi, držitel tří titulů WSBK Troy Bayliss nebo vícenásobný šampion X-Games Travis Pastrana.

Týmový kolega Doohana Australan Jamie Whincup vyhrál v posledních třech letech legendární domácí závod cestovních vozů Bathurst 1000 a je velmi nadšen skutečností, že se na závodní dráze v Penkingu utká s úřadujícím šampionem Poháru národů ROC a legendou formule 1 Michaelem Schumacherem stejně jako to, že změří síly s Jensonem Buttonem, vedoucím jezdcem letošního ročníku F1.

„Bude to parádní závod,“ řekl Australan. „Budu mít příležitost závodit v úžasných autech proti lidem jako Schumacher a Button, což je neuvěřitelně vzrušující.“

Němci Michael Schumacher a Sebastian Vettel do Pekingu přijíždějí v pozici úřadujících mistrů Poháru národů ROC a budou se snažit získat další titul k posledním dvěma z roku 2007 a 2008, které si vybojovali na stadionu ve Wembley. Pokud se jim to začátkem listopadu opravdu podaří, tak se stane Německo prvním národem, který vyhraje ´Race of Champions Nations Cup´ třikrát.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

30. července | Aleix Espargaro dnes slaví 32 let. odkaz
21. července | Velká cena Thajska se letos nepojede.
16. července | Johann Zarco dnes slaví 31 let. odkaz
26. června | Stefano Nepa, Riccardo Rossi a Pedro Acosta, kteří upadli v závěru třetího tréninku třídy Moto3, zamířili do nemocnice na podrobnější vyšetření.
26. června | V závěru třetího tréninku třídy Moto3 upadli čtyři jezdci (Acosta, Rossi, Nepa a Yamanaka). Všichni jsou při vědomí. odkaz