Dorna a představitelé města Jerez se dohodli na pořádání dvou závodů v červenci

Dorna dnes oficiálně oznámila, že se dohodla s představiteli města Jerez a Andalusie na tom, že by se v Jerezu mohlo v červenci závodit.

Ačkoliv před časem Dorna vylučovala možnost, že by se na jednom okruhu mohlo jet dvakrát, nakonec se ale pravděpodobně přece jen budou pořádat dva závody na jednom okruhu. Dorna totiž dnes oficiálně oznámila, že se dohodla s představiteli Andalusie a města Jerez na tom, že navrhnou španělské vládě možnost, že by se na okruhu v Jerezu mohly jet dva závody ve dnech 19. a 26. července. Dále Dorna domluvila i možnost, že 2. srpna by se v Jerezu mohl jet i závod WorldSBK.

Letošní sezóna MotoGP by mohla začít v druhé polovině července závodem v Jerezu

Letošní sezóna MotoGP by mohla začít v druhé polovině července závodem v Jerezu

Pokud španělská vláda výše uvedené možnosti schválí, pojede se 19. července Velká cena Španělska. Závod, který se pojede taktéž v Jerezu, ale o týden později bude mít název Velká cena Andalusie.

Po těchto dvou závodech ve Španělsku by pak měl 9. srpna následovat závod v Brně. Vše ale nadále závisí na dalším vývoji pandemie.

Zdroj: motogp.com, foto: Graeme Brown (GeeBee Images)

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


3. července | Letošní GP České republiky se opravdu pojede bez diváků, definitivně to potvrdil pořádající Spolek. Již zakoupené vstupenky budou platit na příští rok.
18. června | Jihomoravský kraj dnes podpořil konání GP České republiky v letošním a příštím roce. V úterý už podporu schválili i zastupitelé města Brna.
17. června | Příští týden budou v Misanu testovat některé týmy MotoGP a WSBK.
16. června | Zastupitelé města Brna dnes podpořili konání GP České republiky v letošním i příštím roce. Na oba ročníky Brno přispěje maximálně 60 miliónů korun. Ve čtvrtek bude o GP jednat zastupitelstvo Jihomoravského kraje.
11. června | Nový kalendář MotoGP pro rok 2020 byl zveřejněn. Začne se v červenci v Jerezu. odkaz