Dorna a představitelé města Jerez se dohodli na pořádání dvou závodů v červenci

Dorna dnes oficiálně oznámila, že se dohodla s představiteli města Jerez a Andalusie na tom, že by se v Jerezu mohlo v červenci závodit.

Ačkoliv před časem Dorna vylučovala možnost, že by se na jednom okruhu mohlo jet dvakrát, nakonec se ale pravděpodobně přece jen budou pořádat dva závody na jednom okruhu. Dorna totiž dnes oficiálně oznámila, že se dohodla s představiteli Andalusie a města Jerez na tom, že navrhnou španělské vládě možnost, že by se na okruhu v Jerezu mohly jet dva závody ve dnech 19. a 26. července. Dále Dorna domluvila i možnost, že 2. srpna by se v Jerezu mohl jet i závod WorldSBK.

Letošní sezóna MotoGP by mohla začít v druhé polovině července závodem v Jerezu

Letošní sezóna MotoGP by mohla začít v druhé polovině července závodem v Jerezu

Pokud španělská vláda výše uvedené možnosti schválí, pojede se 19. července Velká cena Španělska. Závod, který se pojede taktéž v Jerezu, ale o týden později bude mít název Velká cena Andalusie.

Po těchto dvou závodech ve Španělsku by pak měl 9. srpna následovat závod v Brně. Vše ale nadále závisí na dalším vývoji pandemie.

Zdroj: motogp.com, foto: Graeme Brown (GeeBee Images)

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

15. května | Bastianini vítězí potřetí v letošní sezóně. odkaz
15. května | Závod Moto3 bude restartován a zkrácen na 14 kol. Jezdci se na startu seřadí dle původních pozic z kvalifikace.
15. května | Závod Moto3 je přerušen. v Le Mans začalo pršet. odkaz
14. května | Deniz Öncü měl dnes nepříjemný pád. Musel do zdravotního střediska na vyšetření, ale nakonec je v pořádku. odkaz
2. května | Server odkaz dnes přišel s informací, že Suzuki na konci letošního roku opustí MotoGP. Očekává se, že brzy by mělo být vydáno oficiální oznámení.