Dorna a představitelé města Jerez se dohodli na pořádání dvou závodů v červenci

Dorna dnes oficiálně oznámila, že se dohodla s představiteli města Jerez a Andalusie na tom, že by se v Jerezu mohlo v červenci závodit.

Ačkoliv před časem Dorna vylučovala možnost, že by se na jednom okruhu mohlo jet dvakrát, nakonec se ale pravděpodobně přece jen budou pořádat dva závody na jednom okruhu. Dorna totiž dnes oficiálně oznámila, že se dohodla s představiteli Andalusie a města Jerez na tom, že navrhnou španělské vládě možnost, že by se na okruhu v Jerezu mohly jet dva závody ve dnech 19. a 26. července. Dále Dorna domluvila i možnost, že 2. srpna by se v Jerezu mohl jet i závod WorldSBK.

Letošní sezóna MotoGP by mohla začít v druhé polovině července závodem v Jerezu

Letošní sezóna MotoGP by mohla začít v druhé polovině července závodem v Jerezu

Pokud španělská vláda výše uvedené možnosti schválí, pojede se 19. července Velká cena Španělska. Závod, který se pojede taktéž v Jerezu, ale o týden později bude mít název Velká cena Andalusie.

Po těchto dvou závodech ve Španělsku by pak měl 9. srpna následovat závod v Brně. Vše ale nadále závisí na dalším vývoji pandemie.

Zdroj: motogp.com, foto: Graeme Brown (GeeBee Images)

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

23. února | Fausto Gresini zemřel. Spekulace o jeho smrti se objevily už včera, následně však byly vyvráceny. Nyní Gresiniho smrt potvrdil tým Gresini Racing. odkaz
23. února | Během včerejška se objevovaly zprávy, že Fausto Gresini zemřel na koronavirus. Tým tyto informace následně vyvrátil, nicméně dle posledních zpráv je Gresiniho stav velmi kritický. odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 28 let. odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 42 let. odkaz
11. února | Fabio Quartararo přiznal, že v prosinci prodělal Covid. Už je ale zase v pořádku. odkaz