Dorna a představitelé města Jerez se dohodli na pořádání dvou závodů v červenci

Dorna dnes oficiálně oznámila, že se dohodla s představiteli města Jerez a Andalusie na tom, že by se v Jerezu mohlo v červenci závodit.

Ačkoliv před časem Dorna vylučovala možnost, že by se na jednom okruhu mohlo jet dvakrát, nakonec se ale pravděpodobně přece jen budou pořádat dva závody na jednom okruhu. Dorna totiž dnes oficiálně oznámila, že se dohodla s představiteli Andalusie a města Jerez na tom, že navrhnou španělské vládě možnost, že by se na okruhu v Jerezu mohly jet dva závody ve dnech 19. a 26. července. Dále Dorna domluvila i možnost, že 2. srpna by se v Jerezu mohl jet i závod WorldSBK.

Letošní sezóna MotoGP by mohla začít v druhé polovině července závodem v Jerezu

Letošní sezóna MotoGP by mohla začít v druhé polovině července závodem v Jerezu

Pokud španělská vláda výše uvedené možnosti schválí, pojede se 19. července Velká cena Španělska. Závod, který se pojede taktéž v Jerezu, ale o týden později bude mít název Velká cena Andalusie.

Po těchto dvou závodech ve Španělsku by pak měl 9. srpna následovat závod v Brně. Vše ale nadále závisí na dalším vývoji pandemie.

Zdroj: motogp.com, foto: Graeme Brown (GeeBee Images)

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


21. října | Velkou cenu Teruelu bude muset vynechat Riccardo Rossi, protože měl pozitivní test na koronavirus.
18. října | Marc Márquez dnes napsal na Twitter: "Ahoj všem! Jsem bratr Alexe Márqueze." odkaz
18. října | Takto otec bratrů Márquezových prožíval Alexův boj o vítězství. Nakonec tedy Alex Márquez dojel těsně druhý za Rinsem. odkaz
18. října | Alex Márquez si dnes dojel pro druhé podium v řadě. odkaz
18. října | Joan Mir sice ještě nevyhrál ani jeden závod MotoGP, ale po dnešku je novým vedoucím mužem šampionátu. Je to poprvé od roku 2000, co se do čela šampionátu dostal jezdec Suzuki. odkaz